Kassel Otelleri Ara

En uygun Kassel otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kassel otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kassel Hakkında

Kassel tarihi çok eskilere dayanan önemli bir Almanya kentidir. Hessen eyaletine bağlıdır. 2. Dünya Savaşı’nda, 1943 yılında yoğun bir bombardımana maruz kalan Kassel’de, şehir merkezinin % 90’ı yok olmuştur. Bu yüzden şehrin neredeyse tamamı 1950’li yıllarda yeniden inşa edilmiştir. Bergpark, Wilhelmshöhe Şatosu, Brasselsberg, Ottoneum ve Museum Fridericianum, kentin en önemli gezilip görülecek noktalarındandır. Kassel şehrinde toplu ulaşım oldukça gelişmiş bir durumdadır. Kentin özellikle çok gelişmiş bir tramvay hattı ağı bulunmaktadır. Şehrin en önemli eğitim kurumu ise Kassel Üniversitesi’dir.

Küçük bir kent olan Kassel, sahip olduğu çok sayıda müze ile kültür ve sanat gezisini tercih eden turistler için güzel alternatifler sunmaktadır. Büyük bir bahçe içinde inşa edilen Orangerie Sarayı, özellikle yaz aylarında gerek yerli halkın gerekse turistlerin şehirdeki en uğrak yerlerindendir. 1700’lü yılların başında yapılan ve etkileyici bir görünüme sahip olan Orangerie Sarayı’nın içinde, gelen ziyaretçilerin dinlenip keyifli vakitler geçirebileceği bir kafe ve bar yer almaktadır. Park ve bahçeleriyle de ön plana çıkan bu kentte bir başka görülmeye değer yer ise Bergpark’tır. Parkın içindeki Hercules heykelinin bulunduğu tepeden, kentin genel görünümünü izlemek mümkündür. Kaskatlı havuz ve Wilhelmshöhe Şatosu da parkın mutlaka görülmesi gereken yerlerindendir.

Kassel hava ulaşımı Türkiye’den Kassel’e uçuş olmadığı için Paderborn’daki Paderborn Lippstadt Havalimanı üzerinden sağlanabilmektedir. Havaalanı, Kassel şehir merkezine sadece yaklaşık 1 saatlik mesafede yer almaktadır. Havaalanından Kassel şehir merkezine raylı sistemle de ulaşım vardır fakat farklı güzergahlar takip edildiği için bu şekilde yolculuk çok daha uzun sürmektedir. İstanbul – Paderborn arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az yaklaşık 5 saat 40 dakika sürmektedir.

Kassel Galeri