Kansas Otelleri Ara

En uygun Kansas otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kansas otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kansas Hakkında

ABD’nin Missouri Eyaleti’nde yer alan şehridir. Topraklarının büyük kısmı Missouri Eyaleti’nde, kuzeyde kalan küçük kısmı ise Kansas Eyaleti’nde bulunmaktadır. Saint Louis ile birlikte Missouri’nin en büyük şehridir. İlk olarak Missouri ve Kansas nehirlerinin kesiştiği noktada 1838 yılında ‘Kansas Kasabası’ adıyla kurulan kent, 1853 yılında kent kimliği kazanmış ve bugünkü sınırlarına ulaşmıştır. Şehrin adı, Sioux yerlileri dilinde’güney rüzgarı insanları’ anlamını taşımaktadır. 2010 yılında Forbes Dergisi’nin yayınladığı bir habere göre, ‘En Rahat Yaşanabilir 10 Şehir’ sıralamasında, listeye ABD genelinde 9. sıradan girmiştir.

Barbeküsü ve bifteği ile ünlü Kansas City, mimarisi dünya çapında şöhret kazanmış Kansas City Halk Kütüphanesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Şehirdeki eski bir eğitim binası, olağan üstü bir tasarımla bugünkü Kansas City Halk Kütüphanesi’ne dönüştürülmüştür. Dev görünümlü kitap ciltleri, kütüphanenin cephesini oluşturmaktadır. 2004 yılında hizmete giren bina, bugün tasarım ve mimari açıdan en sıradışı yapılar arasında üst sıralardadır. Kent, caz ve blues tarzı müziğin ABD’deki beşiklerinden birisidir. Amerikan Caz Müzesi, yabancı caz ve blues meraklılarının ilgi odağıdır.

Şehirde her yıl düzenlenen ‘Zombi Yürüyüşü Festivali’ halk tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Kansas City ayrıca 1981 yılından beri kendine özgü ‘Gizli Noel Baba Geleneği’ni sürdürmektedir. Geleneğin ilk Gizli Noel Babası Larry Stewart’ın, 2007 yılında öldüğünde, yardıma muhtaç insanlara, 1 milyon dolara yakın para yardımında bulunduğu anlaşılmıştır. Kansas City Halk Kütüphanesi, Kansas City Oyuncak ve Minyatür Müzesi, Amerikan Caz Müzesi, Nelson-Atkins Sanat Müzesi ve Özgürlük Anıtı, kentin başlıca gezi merkezleri arasındadır. Kansas City, ılıman iklim etkisindedir. Kansas City Uluslararası Havaalanı, kentin 24 km. kuzeybatısındadır.

Kansas Galeri