İsviçre Otelleri Ara

En uygun İsviçre otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İsviçre otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İsviçre Hakkında

Batı Avrupa’da konumlanan İsviçre’nin Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve Lihtenştayn ile sınırı bulunuyor. Denize kıyısı olmayan bu kara ülkesinde meşhur sıradağlar Alpler uzanıyor.

Çok kültürlü bir yapıya sahip bu ülkede nüfusun önemli bir bölümü Almanca konuşuyor. Başkenti Bern olan ülkenin Cenevre, Basel, Zürih gibi şehirleri de ziyaretçilerin uğrak yerleri arasında bulunuyor. Zürih, dünyadaki ikinci, Cenevre ise dünyadaki sekizinci yaşam kalitesine sahip kentler arasında yer alıyor.

Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan İsviçre, gayrisafi yurt içi hasılada dünyanın ilk 20 ülkesi arasına girmiş durumda. Ülke, kişi başı gayrisafi yurt içi hasılada Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve büyük Avrupa ekonomilerinin de önünde gidiyor. Aynı zamanda en önemli dayanağı bankacılık olan ülkede, dünyadaki birçok ülkeden ünlü kişilerin hesabı bulunuyor. Ülkede İsviçre Frangı kullanılıyor ve bu para birimi dört büyük para birimi içerisinde yer alarak önemli yatırım aracı olarak görülüyor.

İsviçre’de 700'e yakın müze bulunuyor ve Cenevre Modern ve Çağdaş Sanatlar Müzesi, Zürih Güzel Sanatlar Müzesi (Kunsthaus Zurich), İsviçre Devlet Müzesi ve Basel Antikalar Müzesi bunlardan sadece birkaçını oluşturuyor. En büyük sıradağlar arasında yer alan Alp Dağları İsviçre’yi ziyarete gelenleri mutlaka görmek isteyeceği doğal güzellikler arasında bulunuyor. Adeta gökyüzüyle buluşan Alp Dağları’nın kolları Pennine ve Bern Alpleri İsviçre'nin en önemli manzaralarını oluşturuyor. Alpler yaklaşık olarak 207 bin kilometrekarelik bir alanı kaplıyor.

Ilıman iklimin hissedildiği İsviçre’de en yüksek sıcaklık yaz mevsiminde yaşanıyor. Ülkede ilkbahar ve sonbahar aylarında ise sıcaklıklar 8 ila 15 derece arasında değişiyor. Bahar ve yaz ayları ülkeyi ziyaret için daha elverişli olsa da İsviçre, daha çok kayak turizmi ile ön plana çıkıyor.

Kültürel çeşitlilik nedeniyle çok yönlü olan İsviçre mutfağında, bazı yemekler ülke genelinde kullanılsa da kültürel farklılıklar hissedilebiliyor. Gruyeres ve Emmental vadilerinde süt ve süt ürünleri önemli birer faaliyet alanı. Oldukça ünlü olan ve peynirden yapılan İsviçre fondüsüne, hemen hemen her bölgede ve yörede rastlamak mümkün. Ünlü bir İsviçre peyniri Raclette ise Valais'de üretiliyor ve inek sütünden elde ediliyor. Bunların yanı sıra peynirli sebze, peynirli krep, peynirli somon gibi yemekler de ülkenin diğer tatları arasında yer alıyor. 18. Yüzyıl'dan beri İsviçre'de üretilen çikolata da bu ülkeye has yiyecekler arasında önemli bir yere sahip. Kalitesiyle tadı damaklarda kalan İsviçre çikolatası, İsviçre'yi ziyaret edenlerin bavullarında sütlüsü, karamellisi, çileklisi gibi çikolatanın sayısız çeşidi ile mutlaka yerini alıyor.

İsviçre neredeyse tüm dünya ülkelerinin lezzetlerinden örnekler bulabileceğiniz bir ülke. Başkent Bern ve Zürih gibi şehirlerde, her zevke ve damak tadına uygun sınırsız lezzette yemekler sunan birçok restoran bulunuyor. İsviçre’nin diğer kentlerinden Cenevre, üzüm bağlarıyla dikkatleri çekiyor. Şarap kenti olarak bilinen kentte çok çeşitli ve kaliteli şarap bulmak mümkün. Kahve ve çay tutkunlarını ağırlayan Basel’de ise birçok kahve ve çay evi göze çarpıyor.

İsviçre’de 1815 yılından beri savaş yaşanmadığından ülke dünyanın en barışçıl ülkelerinden biri olarak biliniyor. Ülkenin düzenli bir ordusu yok ve İsviçre genellikle dünya çapında barış kurma girişimlerinde yer alıyor.

Avrupa Serbest Ticaret Birliği’nin kurucu üyelerinden olan İsviçre, Schengen ülkeleri arasında bulunuyor. Türkiye vatandaşlarının, İsviçre seyahati öncesinde İsviçre vizesi alması gerekiyor. Ancak seyahat edecek kişilerin pasaportlarında önceden alınmış geçerli bir Schengen Vizesi varsa bu kişiler İsviçre’ye serbestçe giriş yapabilirler.

İsviçre ile Türkiye arasında yapılan vize muafiyet anlaşması sayesinde yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri, İsviçre vize yükümlülüğünden muaf tutularak, 90 günü geçmemesi halinde, İsviçre vizesi almak zorunda kalmadan ülkeye seyahat edebilirler.

İsviçre’ye seyahat edecekseniz, bu ülkeye en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com'dan karşılaştırabilir, ülkede dilediğiniz noktaya en uygun seferleri kolayca bularak biletinizi satın alabilirsiniz.