İnegöl Otelleri Ara

En uygun İnegöl otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İnegöl otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İnegöl Hakkında

Ünü çoktan tüm ülkeye yayılan köftesiyle bilinen İnegöl, Bursa ilinin sınırlarında bulunan bir ilçe. İnegöl’ün nüfusu 260 bine yaklaşıyor. Bu sayede ilçe, şehrin merkeziyle beraber en kalabalık iki yerleşimden birini meydana getiriyor. Gelişmiş sanayi kuruluşları ve fabrikalarıyla Bursa’nın parlayan yüzü haline gelen İnegöl, özellikle Türkiye’de mobilya konusunda markalaşmış ilçeler arasında. Öyle ki günümüzde İnegöl mobilyası sadece ülke içinde değil, yurt dışında da pek çok yerde tanınıyor.  

Bursa’nın ve Türkiye’nin en kalabalık ilçeleri arasına adını yazdıran İnegöl, Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan yalnızca 25 kilometre uzaklıkta. Bu sayede hava yoluyla ulaşım ilçede hayli önemli. Görkemli şehir parkları, geniş bulvarları ve son dönemde büyük bir gelişim gösteren konut projeleriyle popülerliği sürekli artan ilçenin en büyük sorunlarından biri ise trafik. Ayrıca ilçenin hemen yakınlarındaki büyük sanayi tesisleri ve çok sayıdaki otomobilin etkisiyle hava kirliliği de ciddi anlamda problem yaratabiliyor.  

Buna karşılık İnegöl, geçmişten günümüze değin iyi korunmuş tarihi eserleri ve dikkate değer müzeleriyle Türkiye’de ziyaret edilmesi gereken yelerden biri. İlçe halkı tarafından Cuma Camii olarak adlandırılan Yıldırım Camii, İshakpaşa Külliyesi ve İnegöl Kapalıçarşı’sı yolu İnegöl’e düşenlerin muhakkak güzergahında yer almalı. İlçede bulunan ve Bursa’nın en büyük alışveriş merkezlerinden olan İnegöl Alışveriş ve Yaşam Merkezi ise içerisindeki büyük mağazalar, marketler ve eğlence alanlarıyla İnegöl gezinizi hiç kuşkusuz daha keyifli hale getirecek. İnegöl’de tadılması gerekenler arasına ise meşhur köfteyi rahatlıkla ilk sıraya alabilirsiniz. Yanında piyazla birlikte ilçenin ziyaretçilerine sunulan köftenin ardından geleneksel şıra ikram ediliyor. Son olarak Bursa’nın meşhur Kemalpaşa tatlısıyla gezinizi tatlandırmayı atlamayın.