İnciraltı Mahallesi Otelleri Ara

En uygun İnciraltı Mahallesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İnciraltı Mahallesi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İnciraltı Mahallesi Hakkında

İzmir’in sahil kesimindeki mahallelerden İnciraltı, Balçova ilçesinin sınırlarında yer alıyor. Narlıdere, Sahilevleri ve Bahçelerarası ile çevrelenen mahallenin bir tarafı ise Ege Denizi’ne bakıyor. Özellikle Osmanlı Devleti döneminde Rum ve İngiliz kökenli yerleşimcilere ev sahipliği yapan İnciraltı, o yıllarda çok daha kendi halinde ve sakin bir yerleşimdi. Cumhuriyetin ilanını takip eden yıllarda ise bölgede açılan küçük işletmeler ve inşa edilen yeni konutlarla birlikte giderek büyüyerek bugünkü sahil kasabası görüntüsüne kavuştu.

Eskiden bölgede yaşayanlar İnciraltı sahili ve civarındaki plajlardan denize girerken günümüzde bölge daha çok yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek isteyen ziyaretçilerin tercihi oluyor. Yine önceki yıllarda şehrin balık haline ev sahipliği yapan bu bölge şimdilerde modern villaları, yürüyüş yolları ve alışveriş merkezleriyle göz kamaştırıyor.

Çevrede gezerken İnciraltı Deniz Müzesi’ni ziyaret edebilir, mahallenin son derece keyifli kafe ve restoranlarında dinlenerek deniz manzarasına karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz. Mahallenin tam merkezinde sayılan büyük 5 yıldızlı otel ise hem yerli hem de yabancı turistler için İnciraltı’nın cazibe merkezi olmasını sağlıyor. Özellikle hafta sonları çevre mahallelerden gelenlerle dolup taşan İnciraltı’nda bulunan İzmir otelleri, harika Ege Denizi manzaraları sunuyor. Ayrıca otellerin SPA, Türk Hamamı, jakuzi, sauna ve açık büfe kahvaltı gibi olanaklarından yararlanabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na indikten sonra İnciraltı Mahallesi’ne direkt ulaşmak için taksilere binebilirsiniz. İZBAN trenleri ve servislerle seyahat ise aktarmalı olarak değerlendirebileceğiniz seçeneklerden.

İnciraltı Mahallesi Semtleri