Hollanda Otelleri Ara

En uygun Hollanda otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hollanda otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hollanda Hakkında

Avrupa’nın kuzeybatı bölgesinde yer alan Hollanda, anayasal monarşi ile yönetilen bir Benelüks ülkesi. Ülke topraklarının bir kısmı polder adı verilen toprakla doldurulmuş deniz alanlarından oluşuyor ve büyük bir kısmı da su seviyesinin altında. Oldukça güçlü bir ekonomiye sahip olan Hollanda, dünya genelinde en çok ihracat yapan ülkelerden biri. Rotterdam şehri ise Avrupa’nın en büyük limanlarından biri olma özelliğini taşıyor. 300’den fazla tersaneye sahip olan ülkede liman ticareti ve gemicilik ekonomide oldukça önemli bir yere sahip. Petrol ve doğalgaz rezervleri de ülke ekonomisinin diğer temel taşlarından. Ancak Hollanda ekonomisinin bel kemiğini hayvancılık oluşturuyor.

Ülke en çok laleleri, yel değirmenleri, lezzetli peynirleri ve bisiklet sevgisi ile tanınıyor. Özellikle başkent Amsterdam’daki eğlence hayatı ile adından sıkça söz ettiren Hollanda her yıl milyonlarca turist ağırlıyor. Özellikle yaz ayları başta olmak üzere ülkede yılın her dönemi farklı ve renkli festivaller düzenleniyor. Başkent Amsterdam’da hayat en çok gece hareketleniyor. Son derece değişken bir iklime sahip olan ülkede esas olarak ılıman deniz iklim hâkim. Yaz aylarında sıcaklık ortalama 25 derece civarında ölçülüyor. Turistik geziler için en çok nergis ve lalelerin ülkeyi baştanbaşa süslediği nisan ve mayıs ayları tercih ediliyor.

Kraliyet Sarayı, Bloemenmarkt Çiçek Pazarı, Van Gogh Müzesi, Eski Kilise ve Anne Frank’ın Evi ile Dam Meydanı ziyaretçilerin uğrak yerleri. Ülkenin başkenti Amsterdam’a yapacağınız turistik seyahatlerinizde turizm danışma merkezlerinden alabileceğiniz “I Amstardam Card” ile tüm toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebilir, müzelere ücretsiz girebilir ve birçok turistik mekânda indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Farklı mimarisini kanallar arasında bisikletle gezerek izleyebileceğiniz, dünyanın en iyi ve farklı türlerdeki peynirlerini tadabileceğiniz, gece hayatında çılgınca eğlenebileceğiniz Hollanda’ya en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun’da bulabilir, karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz.