Ho Chi Minh City Otelleri Ara

En uygun Ho Chi Minh City otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ho Chi Minh City otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ho Chi Minh City Hakkında

Dokuz milyona yaklaşan nüfusuyla Ho Chi Minh Vietnam’ın en büyük şehri ve ülke ekonomisinin kalbi. Kent ismini ülkenin eski liderlerinden Ho Chi Minh’ten alıyor ve 1975 yılına kadar Güney Vietnam’ın başkenti idi.

Ho Chi Minh tropikal iklim kuşağının etkisi altında. Mayıs – ekim ayları arası yağmur sezonu olduğundan kenti ziyaret için pek uygun bir dönem değil. Öte yandan aralık ve ocak aylarında da sıcaklık çok yüksek oluyor. Sıcaklığın nispeten daha düşük olduğu ve fazla yağış almayan kasım ile mart ayları şehrin en çok turist çeken zamanı. Şehirde yıl boyu ortalama sıcaklık 26 -27 derece ölçülür ve her zaman nem oranı çok yüksek olur. Kentte bulunduğunuz sürece hafif ve ince giysiler giymeye, bol su içmeye, güneşten korunmaya dikkat edin.

Ho Chi Minh’de yerel halkın en çok kullandığı ulaşım aracı motosiklet. Toplu taşıma ise otobüslerle sağlanıyor. Şehirde her zaman rahatça taksi bulabilirsiniz ancak şoförlerin büyük kısmının İngilizce ve Latin alfabesi bilmediğini unutmamalısınız. Mümkünse gideceğiniz yerin adresini önceden Vietnam alfabesi ile bir kâğıda yerel dilde yazdırın. Ulaşımınızı sağlamak için araç kiralayabilirsiniz ve mutlaka size İngilizce bilen bir şoför tahsis edilir. Bu durumun maliyeti artıracağını göz önünde bulundurmalısınız.

Pirinç, sebze ve deniz mahsulleriyle yapılan yerel yemekleri, noodle ve tropikal meyveleri mutlaka deneyin.

Şehrin 1. ve 3. bölgeleri ile Pham Ngu Lao bölgesinde birçok gece kulübü, bar, disko ve bistro bulabilirsiniz. Alışveriş için hemen her yerde kurulan sokak pazarları ideal. Bu pazarlarda çok uygun fiyata hediyelik eşya alınabilir. Özellikle bambudan yapılan aksesuarlar ve ipekten yapılmış kıyafetler çok ilgi görüyor.

Cu Chi Tünelleri, Yeniden Birleşme Sarayı (eski adıyla Bağımsızlık Sarayı), Savaş Kalıntıları Müzesi, Vietnam Tarih Müzesi, Ho Chi Minh Müzesi gibi yerler şehrin geçmişini öğrenmek için iyi bir ortam sunuyor. Yerel kültürü sanatsan bir yaklaşımla yakından tanımak isterseniz O Show, Teh Dar veya The Mist gibi gösterileri izleyebilirsiniz. Şehrin dinlere olan saygısını ve bakış açısını anlamak için Buda tapınaklarını, Merkez Camisi’ni ve Notre Dame Katedrali’ni ziyaret edebilirsiniz. Ho Chi Minh’de mimari açıdan ilgi çeken yapılar olan Saigon Opera Evi, The Bitexco Finans Kulesi, Merkez Postanesi ve Skydeck görülmeye değer.

Doğa ve eğlence severlerin şehirdeki başlıca uğrak noktaları ise; Saigon Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, adeta bir masal ülkesi havasında olan ve yüzme, su kaydırağı lunapark gibi birçok aktiviteyi barındıran Dam Sem Park ile Suoi Tien Theme Park, maymunları çok yakından görme ve ilginç gösteriler izleme imkânı sunan Maymun Adası.

Vietnam’ın kalbi olan Ho Chi Minh’de dolu dolu zaman geçirmek ve birçok aktivite yapmak mümkün. Ancak Türk vatandaşlarının seyahatlerinden önce vize alması gerektiğini unutmayın.

Ho Chi Minh City Galeri