Güzelyalı Otelleri Ara

En uygun Güzelyalı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Güzelyalı otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Güzelyalı Hakkında

Çanakkale’nin merkez ilçesine bağlı Güzelyalı, şehir merkezinden yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki harika bir sahil köyü. Kış aylarında köydeki turistlerin burayı terk etmesiyle Güzelyalı’nın nüfusu sadece 1600 kişi civarına iniyor. Yazın ise bu sayı birkaç kat birden artarak yeniden 5000’in üzerine yükseliyor. Antik çağlarda dahi yerleşim alanı olarak kullanıldığı bilinen Güzelyalı, yazılı ve yazısız pek çok kaynağa göre o dönemlerde ‘’Zeus’un bahçesi’’ ismiyle anılıyordu.  

Üniversite kampüsüne ev sahipliği yapması sayesinde hatırı sayılır bir öğrenci nüfusunu barındıran köyde pek çok Çanakkale otelleri ve pansiyonlar var. Üstelik konaklama için burayı tercih ettiğinizde Ege’nin diğer popüler yörelerine göre çok daha ucuza tatil yapama şansını elde edebilirsiniz. Güzelyalı’nın sahili yaz geldiğinde denize girmek veya rüzgar sörfü yapmak için hayli ideal. Mevsim fark etmeksizin rüzgarı eksik olmayan köyde dalgaların arasında salınırken adrenalini iliklerinize kadar hissedeceksiniz.  

Güzelyalı ve civar köylerde gezerken ayrıca tarihin en amansız çarpışmalarından biri olarak kabul edilen Çanakkale Savaşları’ndan izlere rastlayabilirsiniz. Özellikle Gelibolu Yarımadası’nda yer alan şehitlikleri dolaşmak için en az bir gününüzü ayırmanızda yarar var. Köyde tatil yaparken Çanakkale’nin bol sulu domateslerini, Ezine’nin meşhur beyaz peynirini ve Çanakkale’deki bağlarda yetiştirilen üzümlerden yapılan yerel şarapları tadabilirsiniz. Güzelyalı’da akşamları hava karardıktan sonra yapılabileceklerin sayısı hayli sınırlı. Buna karşılık dilerseniz şehir merkezine inebilir, üniversite öğrencilerinin doldurduğu kafe ve barlarda eğlenceye dahil olabilirsiniz.