Filipinler Otelleri Ara

En uygun Filipinler otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Filipinler otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Filipinler Hakkında

Güneydoğu Asya’da Malay Takımadaları bölgesinde yer alan Filipinler, toplam 7 bin 107 adadan oluşuyor. Dünyada yüzölçümü olarak 72’nci sırada bulunan Filipinler’in nüfusu yaklaşık olarak 100 milyon civarında.

Çeşitli etnik ırkların bir arada toplandığı ülke olan Filipinler’de çoğunlukla Tagaloglar, Cebuanolar, Ilocanolar, Bisaya/Binisayalar, Hiligaynon Ilonggolar, Bikollar, Waraylar yaşıyor. Ülke nüfusunun yüzde 93’ü Hıristiyan, yüzde 5’i Müslüman ve yüzde 2’si ateisttir. “Şark denizinin incisi” olarak bilinen Filipinler, Asya’daki batı sömürgelerinden bağımsızlığını kazanan ilk devlettir.

Ülkede Filipince ve İngilizce'nin yanı sıra Çince ve İspanyolca da konuşuluyor. Filipinler’e Manila başkentlik yapıyor. Başkentin yanı sıra Baguio, Cagayan de Ora, Davao, PuertoPrincesa, Noilo, Makati, Boracay, Cebu ve Tagaytay Filipinlerin en önemli şehirleri arasında bulunuyor.

Filipinlerin en önemli gelir kaynağı turizmdir. Bunun yanı sıra tarım, ülke ekonomisi için oldukça önemlidir. Filipinler, özellikle muz ticaretinde önemli bir ülkedir. Tarımsal alanda, elektronik endüstrisinde yeni gelişen ülkeye düşük yabancı sermayenin girmesi tarımı olumsuz etkilemiş durumda.

Ülkede çeşitli madenler de çıkarılıyor. Altın, gümüş, bakır, krom, manganez, kömür çıkarılan madenler arasında yer alıyor. Filipinler, genellikle Japonya, ABD ve Çin ile ticaret yapıyor. 

Tropikal deniz ikliminin hakim olduğu Filipinler’de kasım-şubat ayları arası serin geçen dönemler. Yağmur sezonu haziran-ekim ayları arası iken en yüksek sıcaklık mayıs ayında görülüyor. Ziyaret için en uygun zaman ocak-mayıs arasıdır.Ati-atian Festivali, Sinulog Festivali Panagbenga festivali de bu tarihlerde gerçekleşir.

Filipin mutfağı temelde pirince, balığa ve kabuklu deniz ürünlerine dayanıyor ve pişirme teknikleri geleneksel özelliklerini taşıyor. Malezya, Çin, İspanyol ve Hint mutfaklarından etkilemesinin yanında Filipin mutfağının kendine özgü “Kari-kari” ve “Adobo” gibi yemekleri de vardır. Filipinler’de son zamanlarda tekrar canlanan Filipin dövüş sanatının yanında basketbol, bilardo, boks, futbol ve eskrim tercih edilen diğer spor dallarıdır.

Filipinler’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pasaport türü fark etmeksizin 30 günlük seyahatlerde vize uygulanmıyor. Türkiye’den bu ülkeye direkt uçuş bulunmuyor ancak aktarmalı uçuşlarla Filipinler’e ulaşmanız mümkün.

Filipinler Semtleri