Fas Otelleri Ara

En uygun Fas otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fas otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Fas Hakkında

Afrika kıtasının kurak topraklarında bulunan Fas, köklü tarihi ve kültürel zenginlikleri ile merak uyandıran bir ülke. Afrika’nın beşinci, Mağrip bölgesinin ise ikinci büyük ekonomik gücü olan Fas’ın önemli gelir kaynakları arasında yeraltı zenginlikleri ve tarım ürünleri öne çıkıyor.

Çoğunluğunu Arapların oluşturduğu Fas toplumunda diğer önemli etnik unsur ise Berberiler. Afrika ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Cebelitarık Boğazı’nın hâkimi olan Fas, kuzeyde Akdeniz, doğuda Cezayir, güneyde Moritanya ve batıda Atlas Okyanusu ile uzun sınırlara sahip. Bölgelerine göre farklı iklim tiplerinin görüldüğü ülkenin kuzeyinde Akdeniz iklimi, batısında okyanus iklimi, orta kesimlerinde serin karasal iklim ve güneyinde ise çöl iklimi etkisini gösteriyor. Fas’ta seyahat ederken ani yağmurlarla karşılaşabileceğiniz gibi farklı bir bölgeye geçtiğinizde kavurucu sıcaklar sizi bekliyor olabilir.

Fas’ın en büyük kenti olan Kazablanka, Atlas Okyanusu’nun kıyı şeridinde muhteşem manzarasıyla birçok filme ve romana konu olmayı başarmış bir yer. Tüm bu güzellikleri nedeniyle ülkenin en çok ziyaret edilen şehri olan Kazablanka’yı başkent Rabat izliyor. Rabat’ta bulunan tarihi eserler ve müzeler turistlerin ilgi odağı konumunda. Sauk adı verilen ülkenin en büyük geleneksel pazarının bulunduğu Marakeş ile dünyanın en ünlü seramiklerinin yapıldığı Fes şehri de ülkenin en önemli yerleşim yerleri arasında bulunuyor.

Fas’a yapmayı planladığınız gezilerde birçok etkinliğe katılma fırsatınız bulunuyor. Mart ayında Marakeş’te gerçekleştirilen 4L Trophy yarış severlerin ilgisini çekerken, haziran ayı geldiğinde Fes şehrinde gerçekleştirilen Fes Festival of World Sacred Music ise etnik ve dini müzik severleri bir araya getiriyor. Ocak ayında Marakeş’te düzenlenen Büyük Maraton ve nisan ayında Ouarzazate’de düzenlenen Kum Maratonu da ilginizi çekebilecek spor etkinlikleri.

Dünya mutfağı ve etnik lezzetlerin her türlüsünü tadabileceğiniz Fas’ta, sebzeli, etli, ızgarada veya fırında olmak üzere çok çeşitli şekillerde hazırlanabilen kuskus yemeği ve balık çorbasının bir çeşidi olan Harira gurmeler tarafından tavsiye ediliyor. Arap mutfaklarının vazgeçilmezi olan etin her türünün farklı yemeklerde kullanıldığı ülkede birbirinden lezzetli sebze ve meyveleri de tadabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının doksan güne kadar vizesiz dolaşma izninin bulunduğu Fas’a seyahat etmek istiyorsanız, Enuygun.com’dan uçak bileti fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir ve size en uygun bileti satın alabilirsiniz.

Fas Semtleri