Erdemli Otelleri Ara

En uygun Erdemli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Erdemli otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Erdemli Hakkında

Akdeniz’in liman şehirlerinden biri olan Mersin’in ilçesi Erdemli’nin doğusunda Mersin şehir merkezi, batısında Silifke, kuzeyinde Karaman ve güneyinde de Akdeniz’in masmavi suları bulunuyor. Türkiye’de turunçgillerin en çok yetiştiği bölgeler arasında yer alan Erdemli, bereketli topraklara sahip. Ortasından Sorgun Çayı’nın geçtiği ilçe, portakal bahçeleriyle nam salmış.

Mersin’in simgesi olan yapıların bulunduğu Erdemli’nin upuzun sahil şeridi, deniz tatilinden beklediğiniz her şeye cevap veriyor. İnce kumlu halk plajları, Mersin’in şehir merkezinden ve civar illerden denize girmek isteyenleri ağırlıyor.

Hititler, Selefkoslar, Romalılar, Bizanslılar ve Mısırlılar gibi büyük imparatorlukların izlerini taşıyan Erdemli’de etkileyici mağaralar ve görülecek birçok yapı bulunuyor. Denizin ortasında bir ada olan Kızkalesi, bu ilçenin ve Mersin’in simgesi. Bu küçük adaya balıkçı motorlarıyla ulaşım mümkün. Ada ve kalenin manzarasını seyredebileceğiniz Kız Kalesi Plajı ise Mavi Bayrak Ödülü’ne sahip. Korykos Kara Kalesi, Elaiussa Sebaste Antik Kenti, Adam Kayalar, Kanlıdivane ve Paşa Türbesi Erdemli’de görmeniz gereken yerler arasında. İlçenin yeşili bol alanlarından Kayacı Vadisi de içinden geçen Limonlu Çayı ile görülmeye değer.

Erdemli’ye havayolu ile ulaşmak için 145 kilometre uzaklıktaki Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Havalimanından kalkan servisler ve Havaş otobüsleriyle Mersin şehir merkezine ulaşıp toplu taşıma ile Erdemli’ye ulaşabilirsiniz. Karayolunu tercih ederseniz Türkiye’nin birçok şehrinden Mersin’e otobüs seferleri düzenleniyor. Otogardan Erdemli otobüsleri kalkıyor.

Erdemli’de tam pansiyon ve alkolsüz her şey dahil konseptlerde hizmet veren Mersin otelleri bulunduğu gibi genelde oteller, oda kahvaltı ve yarım pansiyon konseptlerinde hizmet veriyor. Denize sıfır ve kum plajı olan otelleri tercih ederek Erdemli’nin denizinin tadını çıkarabilirsiniz. Erdemli’deki otellerin havuzları da bulunabiliyor.

Erdemli Galeri

Erdemli Semtleri