Duluth Otelleri Ara

En uygun Duluth otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Duluth otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Duluth Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Minnesota eyaletinde yer alan Duluth, Superior Gölü’nün kenarında kurulmuş bir liman kentidir. Minnesota eyaletinin en büyük kentlerinden biri olan Duluth ayrıca Saint Louis County’nin idari merkezidir. Canal Park, Jay Cooke State Park, Great Lakes Aquarium, Lake Superior Railroad Museum, Tweed Museum of Art ve Spirit Dağı Kamp Alanı, şehrin gezilip görülmeye değer yerlerinden bazılarıdır.

Duluth kömür, takonit, tarım ürünleri, çelik, kireçtaşı ve çimento aktarımının yapıldığı önemli bir ulaşım merkezidir. Nemli karasal iklime sahip olan Duluth, turizm açısından da popüler bir merkezdir. Dünya’nın yüzölçümü bakımından en büyük tatlı su gölü olan ve Kuzey Amerika’daki Büyük Göller’in en batısında konumlanan Superior Gölü’nün kenarında yer alan bu kent, özellikle doğası ve doğal güzellikleriyle ilgi çekicidir. Kentte çok sayıda doğal park vardır. Duluth balıkçılık, yürüyüş, bisiklet, kayak, yelken, kano gibi birçok açık hava etkinliğine sahne olmaktadır. 16 dönüm arazi üzerinde kurulan Lake Superior Hayvanat Bahçesi, dünyanın dört bir yanından getirilen hayvanlara ev sahipliği yapmakla birlikte yıl boyunca düzenlediği eğlence aktiviteleriyle de dikkat çekmektedir.

Kentin bir diğer gezilecek yerlerinden olan ve Enger Tepesi üzerinde yer alan 5 katlı Enger Kulesi’nden, ikiz limanların panoramik manzaralarını izlemeniz mümkündür. Duluth ayrıca sahip olduğu tiyatro ve çeşitli müzelerle turistlere kültürel aktivite imkanı da sunmaktadır. Duluth hava ulaşımı Duluth Uluslararası Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, şehir merkezine sadece 6,5 mil mesafede yer almakta olup havaalanından şehir merkezine toplu ulaşım imkanı vardır. İstanbul – Duluth arası uçuşların süresi ise 1 veya daha fazla aktarmayla en az yaklaşık 15 saat 25 dakika sürmektedir.

Duluth Galeri