Dubrovnik Otelleri Ara

En uygun Dubrovnik otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dubrovnik otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dubrovnik Hakkında

Ortaçağ'dan kalma yapılarla dolu tarihi bir şehirde tatil yapmak aynı zamanda deniz keyfi de sürmek isterseniz Dubrovnik tam size göre. Bu küçük ve sevimli şehrin dar sokaklarında gezip, kalesinin nefis manzarasını seyredip denize girebilirsiniz.
440 yıl Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde kalan Dubrovnik'te genelde Ortaçağ döneminden kalma eserler bulunur. Osmanlıya ait yapı göremezsiniz. Kentin surları, en etkileyici yerlerinin başında gelir. UNESCO tarafından dünya tarih mirası listesine alınan bu surların manzarası büyüleyicidir. Burada harika fotoğraflar çekebileceğinizi garanti ederiz. Kentin en işlek caddesi Stradun'dur. Bu caddenin etrafında sağlı sollu dükkanlar bulunur. Kentte ayrıca etkileyici katedraller bulabilirsiniz. 49.000 nüfuslu şehirde Yugoslavya iç savaşı sırasında zarar gören tarihi eserler onarılmıştır.
Şehirde denize girmek için en iyi yer Lokrum Adası'dır. Eski limandan kalkan teknelerle buraya gidebilirsiniz. Kentin en önemli meydanı ise Gundilica Meydanı'dır. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Dubrovnik'te yoğun yağış alan kış ayları dışında yılın her mevsimi gidebilirsiniz. Havalimanından kent merkezine otobüs ile ulaşım sağlanır. Konaklama için de otellerin yanı sıra ev pansiyonculuğu geliştiği bu şehirde farklı alternatifler deneyebilirsiniz. Dubrovnik seyahatinizde vakit bulursanız komşu ülkeler Bosna Hersek ve Karadağ'ı da ziyaret edebilirsiniz.
 

Dubrovnik Galeri

Dubrovnik Şehir Rehberi