Douglas Otelleri Ara

En uygun Douglas otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Douglas otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Douglas Hakkında

Madencilik alanında oldukça gelişmiş olan Douglas şehri, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölgede toprakların tarıma elverişli olması sebebiyle şehre yerleşim zaman içinde hızlanmıştır. Bulunduğu coğrafi bölgenin sahip olduğu kısmen karasal iklimin hâkimiyetinde olan Douglas’ta yazlar sıcak ve yağışsız geçmektedir. Yıl boyunca yağış miktarı dengesizlik gösteren şehrin yıllık ortalama sıcaklığı 7.7 olarak belirlenmiştir.

Douglas Şehir Müzesi, Douglas Botanik Bahçesi ve Douglas Hayvanat Bahçesi şehrin en çok tercih edilen ziyaret alanları içerisinde yer almaktadır. Avrupa ve Güney Amerika Mutfağı’nın biraz daha öne çıktığı şehir merkezinde ayrıca; göçmenlere ait geleneksel yemekler ve fast-food tarzında ki ürünler de yer almaktadır. Çeşitli restoran, kafe ve kuruluşların sunmuş olduğu menülerin yanı sıra taze avlanmış balıkların sunulduğu birçok işletme de Douglas’ta yer almaktadır. Şehirde gece hayatı barlar ve dans kulüpleri olarak ikiye ayrılmıştır.

Dünyanın her yerinden gelen kişilerle karşılaşabileceğiniz bu alanlarda oldukça sakin bir hava vardır. Her yıl düzenlenen ödül törenleri ve etkinlikler ile şehri ziyaret eden kişi sayısı artmaktadır. Douglas Film Festivali şehirde her yıl eğlenceli görüntülere sahne olmaktadır. Farklı ülkelerden yer alan film severlerin yer aldığı bu festivalde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Douglas Galeri