Denver Otelleri Ara

En uygun Denver otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Denver otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Denver Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado eyaletinin başkenti olan Denver, Rock dağları eteklerinde kurulmuş bir şehirdir. Denizden yaklaşık 1600 metre yükseklikte kurulmuş bir kenttir. Modern yerleşimi, sakinliği ve etrafındaki yeşilliği ile dikkat çeken Denver'da doğa sporları çok popülerdir. Hafta sonları Denver halkı dağlara çıkmaya ya da doğa yürüyüşleri yapmaya meraklıdır. Bu tip ekstrem sporlara meraklılar için Denver güzel seçenekler sunar.
 
Denver’in kalbi Strett Mall’da atar. Bu cadde mağazaların ve restoranların olduğu ve trafiğe kapalı bir caddedir. Hatta caddeden Shuttle denilen ücretsiz otobüsler geçer. İsterseniz bunlara binerek de gezebilirsiniz.
 
Denver’da ayrıca Confluence Park, Denver Art Müzesi, Para Müzesi, Eyalet Başkanlığı Sarayı, Boulder şehri gibi yerler gezilebilir. Denver’de yazlar serin ve kuru, kışlar ise soğuk ve genelde kar yağışlı geçer. Yazın ortalama sıcaklığı 15 derece kışın ise -6 derece dolaylarındadır. Anlayacağınız şehrin soğuk bir iklimi vardır. Gezmek için en uygun zamanların yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz.
 
Denver 1858 yılında kurulmuş ve ismini ise Kansas Bölgesi Valisi ve siyasetçi James Denver’dan almıştır. Kentte Denver Uluslararası Havalimanı hizmet verir. Buradan Amerikanın pek çok şehrine uçuş vardır.

Denver Galeri