Denpasar Otelleri Ara

En uygun Denpasar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Denpasar otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Denpasar Hakkında

Denpasar, Endonezya’nın ve Bali Adası’nın en büyük şehridir. Aynı zamanda Bali’nin başkentidir. Denpasar, Bali’nin güneyinde yer alıyor. Şehirde tropikal iklim hâkim olduğundan, yıl boyunca sıcak ve nemli hava hâkimdir. Nisan ila Eylül ayları arasında seyahat etmek için ideal dönemdir. İstanbul’dan uçuş süresinin yaklaşık 15 saat sürdüğü bölgeye aktarmalı seferler düzenleniyor. Bali Havalimanı’ndan taksi ile rahatlıkla Denpasar’a ulaşabiliyor.

Burada görülecek yerlerin başında Batur Yanardağı geliyor. Burada yürüyüş yapabilir. Ayrıca sahilde sörf yapanlarken de yanardağın manzarasının keyfi çıkarılabilir. Denpasar ayrıca tapınakları ile ünlüdür. En meşhur tapınağı ise PuraTanah Lot tapınağıdır. Tapınaktan gün batımının eşsiz güzelliği yakalanabiliyor. Bir sonraki rota maymun ormanları olabilir. Turizm çeşitliliği ile de bilinen Denpasar’da gece hayatı da oldukça renkli. Özellikle Kuta bölgesinde gece hayatı turistlerin uğrak yerleri arasında bulunuyor.

Bölge el sanatları açısından oldukça gelişmiş. Genellikle oymalarda kullanılan tasvirler yerel tanrılara aittir. Bu bölgede alışveriş yaparken rastlayacağınız en büyük ürün yelpazesi masaj yağları, tütsü ve aromalı mumlar oluşturuyor. Denpasar’a gelmişken Bali masajı yaptırıp, rahatlamak ve stresten uzaklaşmak isteyenler bu şansı kaçırmamalı.

Farklı lezzetler için ise Denpasar’dan aşigoreng yani kızartılmış pirinç, naşi campur yani sebzeli ve etli buharda pişmiş pirinç mutlaka tadına bakılabilecek yemekler. Bu kentin meşhur alkollü içeceği bintang ve Bali Hai’dir. Bunun dışında ada festivalleriyle de oldukça meşhurdur. Yaklaşık 20 bin tane tapınağın bulunduğu bölgede festivaller düzenleniyor. Her bir tapınak yılda en iki kez festival düzenliyor. Bu festivallerde rengârenk görüntülere sahne oluyor.

Denpasar Galeri