Dammam Otelleri Ara

En uygun Dammam otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dammam otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dammam Hakkında

Suudi Arabistan’ın en büyük şehirlerinden biri olan ve adı Mekke, Medine, Riyad, Cidde gibi büyük kentlerle birlikte anılan Dammam, aynı zamanda ülkenin en fazla petrol rezervlerine sahip şehridir. Bu özelliği sayesinde ‘’dünyanın petrol başkenti’’ olarak anılır. Suudi Arabistan’ın en büyük üçüncü şehri Dammam’da havayolu, karayolu, demiryolu ve deniz taşımacılığı gelişmiştir.

Şehrin zengin petrol yataklarına sahip olması sanayi, ticaret, kültür ve turizm gibi birçok alanda petrolün hayatı şekillendirmesini sağlamıştır. Dünyanın bu alanda en iyi üniversitelerinden biri olan Petrol Ürünleri Üniversitesi de Dammam’da yer alır.

Şehrin mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında ise aynı zamanda Suudi Arabistan’ın en büyük parkı unvanına sahip Kral Fahd Parkı, Dammam Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze ve deniz kıyısında gezmek için Yarım Ay Sahili bulunur. Şehirde alışveriş için de çok sayıda çarşı ve pazar var. Buralardan özellikle ülkeye özgü farklı tekstil ürünleri ve hediyelik eşya alternatifleri bulabilirsiniz.

Dammam Galeri