Dakar Otelleri Ara

En uygun Dakar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dakar otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dakar Hakkında

Senegal’in başkenti Dakar, sokaklarında Fransız etkisinin görüldüğü Afrika kıtasının en batısında yer alan şehirdir. Uzun yıllar Fransız Batı Afrikası’na başkentlik yapmış olan Dakar, özellikle motosiklet tutkunlarının Paris’ten başlayan ve bu şehirde noktalanan yarışmalarıyla ünlenmiş bir yerdir. Paris-Dakar Rallisi dünyanın en popüler rallisidir. Şehrin genel nüfusu Müslümandır ancak Avrupa vatandaşları da vardır.

Dakar’da Cumhurbaşkanlığı Binası, Bağımsızlık Meydanı, Soweto Bölgesi, Medina, Ulu Cami, African Recollection Katedrali, Goree Adası, Köleler Evi Müzesi, Meclis Binası, Balık Pazarı gibi yerler gezilebilir. Aslında tarihi binalardan çok, bir zamanlar köle ticaretinin yapıldığı Goree Adası sizi etkileyecektir. Yaklaşık 350 yıl boyunca buradan insanlar Amerika kıtasına taşınmış. Pembe göl olarak bilinen içindeki minerallerden pembe rengini alan Retba Gölü şehre özgü gezilebilecek enteresan yerlerdir. Her yıl ralli yapılması uzun yıllar da Fransız Afrikası’na başkentlik yaptığı için Afrika kıtasının modern şehirlerinden birisidir.

Tropikal iklimin görüldüğü Dakar’da hava sıcak ve nemlidir. Kışın yağışlar fazla görülmez. Sıcaklıklar yaza göre biraz daha azdır. Kışın sıcaklık ortalaması 26-27 civarındadır. Yazın 30 dereceleri geçer. Bu yüzden gezmek için en iyi zamanların kış ayları olduğunu söyleyebiliriz. Sokaklarda fıstık satan satıcılara rastlarsınız Fransız yemekleri konusunda da lezzetli seçenekler bulabilirsiniz. Afrika kıtasının en batı ucu olan Yeşil Burun yarım adası üzerine kurulmuş Dakar’da, kredi kartı ve bankamatik kart kullanımı yaygındır. Ancak toplu ulaşım konusunda taksi kullanmanız tavsiye edilir. Taksilerle pazarlık yapabilirsiniz. THY’nin İstanbul’dan Dakar’a direkt uçuşu bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık olarak 7,5 saat sürer. Dakar Havalimanı’ndan kent merkezine taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

 

Dakar Galeri