Constanta Otelleri Ara

En uygun Constanta otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Constanta otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Constanta Hakkında

Romanya’nın Dobruca Bölgesi’nde yer alan Köstence, ülkenin en büyük tatil, kültür-sanat, sanayi ve ticaret merkezlerinden birisidir. Tuna Nehri, bu kentten Karadeniz’e dökülmektedir. Romanya’nın üçüncü büyük kenti olan şehir, aynı zamanda ülkenin en işlek deniz limanını barındırmaktadır. Köstence Limanı; Rotterdam, Antwerp ve Marsilya’dan sonra Avrupa’nın dördüncü büyük limanıdır. Karadeniz kıyılarında bulunan ve Romanya’nın en büyük sahil kenti olan Köstence, M.Ö. 6. yüzyılda Yunanlı göçmenler tarafından kurulmuş, daha sonra uzun yıllar yaşadığı Roma ve Osmanlı egemenlikleri altında gelişimini sürdürmüştür. Birinci ve İkinci Dünya savaşları sırasında ağır hasarla yıkılan kent, savaş sonrası yeniden inşa edilmiş, özellikle turizm bölgesi olarak değerlendirilen sahiller yeniden düzenlenmiştir. Demiryolu, tersane ve fabrika yatırımlarıyla bir anda ekonomik patlama yaşayan Köstence, bugünlerde daha çok turizm ve tatil kenti yüzüyle ön plana çıkmaktadır.

Yaklaşık 2 bin 500 yıllık birikimini, zengin bir tarih ve kültür dokusuyla özenle ayakta tutan Köstence, ‘medeniyetler beşiği’ tanımlamasını hakkıyla üzerinde taşımaktadır. Yunan, Roma, Osmanlı ve yakın tarihin Komünizm döneminden kalma çok sayıda eser, kenti ziyaret edenlere adeta zaman yolculuğu yaşatmaktadır. Ovidius Meydanı, Roma Mozaikleri, Arkeoloji Parkı, Mahmudiye Camii, Hünkar Camii, Doğal Bilimler Müzesi Kompleksi, Casino, Tuna Nehri, Mamaia, Mangalia, Ceneviz Deniz Feneri ve Aslanlı Ev şehrin başlıca tursitik gezi noktalarıdır.

Akdeniz iklimi etkisinde olan Köstence’de yazlar sıcak ve kuraktır; kışlar ise ılık ve yağışlıdır. Mihail Kogalniceau Uluslararası Havaalanı şehrin 26 km. kuzeybatısındadır.

Constanta Galeri