Çiçek Pasajı Yakınındaki Oteller

En uygun Çiçek Pasajı yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çiçek Pasajı yakınındaki otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çiçek Pasajı Hakkında

İstanbul’un tarihi ilçesi Beyoğlu’nun sembolik yapılarından Çiçek Pasajı, İstiklal Caddesi ve civarında gezerken muhakkak görülmesi gereken turistik mekanlardan. Pasajın bulunduğu bölgede geçmişte Sultan Abdülaziz ve Sultan Abdülhamit gibi padişahların da oyun seyretmek için geldiği Naum Tiyatrosu yer alıyordu. Beyoğlu’nda çıkan büyük bir yangın sonucunda yıkılan binanın yerine büyük bir pasaj inşa edildi. Üstelik pasajda o dönemde çok meşhur olan Paris tarzı lüks konutlar ve dükkanlar bulunuyordu. Fırın, çiçekçi, tütüncü, terzi ve meyhane gibi bölümlerden meydana gelen bu yer eskiden ‘’Hristaki Pasajı’’ adıyla biliniyordu. Daha sonra kapanan dükkanların yerine çiçekçiler açıldı. Tarihi yapı, günümüzde de halen kullanılan ‘’Çiçek Pasajı’’ adını bu dönemden alıyor. Şimdilerde turistlerin de ilgisini çeken restoran ve meyhanelere ev sahipliği yapan pasaj özellikle akşam saatlerinde hayli keyifli bir atmosfere kavuşuyor.  

İstiklal Caddesi’nin en merkezi noktalarından birinde bulunan Çiçek Pasajı, Galatasaray Lisesi, Atlas Pasajı, Asmalımescit ve Galata Kulesi’ne de hayli yakın. Üstelik Tünel ile Taksim Meydanı arasında çalışan tarihi tramvayla pasaja rahatça ulaşabilirsiniz. Bölgeye gelirken ayrıca Taksim Meydanı’na kadar gelen otobüslerden ve metrodan yararlanabilirsiniz. Genellikle balık ve meze sunan restoranlara ev sahipliği yapan Çiçek Pasajı’nda müzik eşliğinde tarihi atmosferi solumak hayli keyifli. Pasajdan dışarı adımınızı attığınızda İstiklal Caddesi’nin kalabalığına karışabilir, her daim eğlenebileceğiniz mekanlar bulabilirsiniz. Çiçek Pasajı ve civarında konakladığınızda ise Beyoğlu’nun bir an olsun durmak bilmeyen heyecan verici yaşamına ortak olabilirsiniz.