Chiang Mai Otelleri Ara

En uygun Chiang Mai otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Chiang Mai otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Chiang Mai Hakkında

Chiang Mai, Tayland’ın kuzeyinde yüksek dağlar üzerine kurulmuş önemli bir turistik şehridir. Ping Nehri’ne yakın bir yere konumlanan bu şehrin özellikle tapınakları çok ünlüdür. Budistlerin haç yeri olan Wat Prathat Tapınağı, Wat Phra Doi Suthep, Phra Tamnak Phu Phing, Namdhari Sikh Tapınağı önemli tapınaklarıdır. Şehirde ayrıca Doi Inthanon Milli parkı, Tribal Müzesi, Wat Chiang, Wat Jet Yot, Dokmai Bahçeleri, Doğal Fil Parkı, Su Parkı, Chiang Mai Üniversitesi gibi yerler gezilebilir. Son yıllarda turist sayısı artan Chiang, Mai Tayland’ın genelinde de olduğu gibi masaj salonlarıyla ünlü. Masaj yaptırabileceğiniz çok ünlü salonlar var. Kente özgü bir başka etkinlikte rafting. Rafting konusunda Ocak ve Şubat ayları daha doğru bir tercih olacaktır. Chiang Mai Su Parkı ise çok seçenekli su eğlencesi imkanı sunuyor.

Chiang Mai’de tropikal iklim görülür. Yıl içinde sıcaklık ortalaması 23-29 derece arasındadır. Mart-Haziran ayları arası sıcak sezondur, gündüzleri sıcaklıklar 40 dereceye kadar çıkar. Kasım ve Şubat arası kuru sezondur sıcaklık ortalaması 25 derecedir. Temmuz ve Ekim ayları ise hem sıcak hem de yağışlı geçer. Ziyaret etmek için en uygun aylar Ekim-Nisan arası mevsimdir. Zaten genelde kışın otel fiyatları biraz daha yüksek olabilir. Yaz turlarında fiyatlar biraz daha düşük olabilir.

Son yıllarda popülaritesi artan ve yılda yaklaşık 5 milyon turistin ziyaret ettiği Chiang Mai’nin kendine özgü gelenek ve görenekleri vardır. Şehir içi ulaşımı Songthaew adı verilen yarı açık dolmuşlarla yapabilirsiniz. Chiang Mai’ye Bangkok, Phuket ve Koh Samui gibi şehirlerden ulaşabilirsiniz. Bu şehirlerden hem havayolu hem de karayolu ulaşımı var
 

 

Chiang Mai Galeri

Chiang Mai Şehir Rehberi