Caticlan Otelleri

En uygun Caticlan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Caticlan otellerini listele.

Caticlan Hakkında

Filipinler’in Aklan ilinin 1. sınıf bir belediyesi olan Malay’da yer alan Caticlan, gelişmiş bir yerleşim alanıdır. Caticlan, Boracay Adası’ndaki yerleşim yerlerinden sonra Malay’ın en kalabalık nüfusa sahip yerleşim yeridir. Yörede 6 binden fazla insan yaşamaktadır. Caticlan’ın bağlı olduğu Malay Belediyesi, muhteşem sahilleri, denizi ve doğasıyla son derece turistik bir yerdir. Malay’ın en önemli ekonomi kaynağı turizm sektörüdür. Özellikle Boracay birçok yatırımcı için cazibe merkezi olmuş ve bu durum bölgedeki turizm faaliyetlerinin daha da gelişmesini sağlamıştır. Tatil ada şeklinde de nitelendirilen Boracay ayrıca dünyanın en iyi tatil yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Caticlan’daki Caticlan Jetty Port’tan kalkan teknelerle rüya ada Boracay’a ulaşmak mümkündür. Boracay’ın ana turizm alanı adanın batı tarafında kalan, rüzgardan korunaklı ve uzun bir şerit halinde uzanan White Beach’tir. Burası adından da anlaşılacağı üzere bembeyaz kumları olan harika bir plajdır. Adanın doğu tarafının orta kesiminde yer alan Bulabog Beach ise Boracay’ın bir diğer önemli plajıdır. Rüzgar alan bu plaj aynı zamanda meşhur bir rüzgar ve uçurtma sörfü merkezidir. Uçan yelken (parasailing) ve çeşitli dalış aktivitelerinde bulunabileceğiniz Boracay ayrıca hareketli bir gece hayatına da sahiptir. Adada, restoran, bar, pub ve gece kulüpleri bulunmaktadır.

Caticlan hava ulaşımı Godofredo P. Ramos Havaalanı ya da daha çok bilinen ismiyle Caticlan Havaalanı üzerinden sağlanabilmektedir. Havaalanı, Caticlan’ın merkezine yaklaşık 2,5 km mesafe yer almakta olup havaalanından Caticlan’a yürüyerek dahi ulaşılabilmektedir. İstanbul – Caticlan arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarmayla en az yaklaşık 18 saat 5 dakika sürmektedir.

Caticlan Galeri

x