Çankaya Otelleri Ara

En uygun Çankaya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çankaya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çankaya Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’da yer alan Çankaya, aynı zamanda şehrin en gözde ilçeleri arasında başı çekiyor. Şehrin başkent ilan edilmesi ile birlikte özellikle siyasi anlamda önemi gitgide artan ilçede pek çok kamu kurum ve kuruluşu yer alıyor.

Yerleşik nüfusu neredeyse 1 milyona yaklaşan Çankaya, bu yanıyla şehrin en kalabalık ilçesi. Gün içinde çalışma, eğitim ve diğer amaçlarla ilçeye gelenlerle beraber ilçe nüfusu ortalama iki katına yükseliyor.

Göz kamaştıran tarihi boyunca Çankaya’da Hititler, Persler, Makedonyalılar, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlı Devleti gibi pek çok eski medeniyet yaşadı. Günümüzde ise devlet kuruluşları ve konutların yanı sıra barındırdığı üniversitelerle Çankaya her anlamda Ankara’nın göz bebeği.

1900’lü yıllarda hizmete giren Bağdat Demiryolu, hiç kuşkusuz Çankaya ve Ankara’nın tekrardan popüler hale gelmesini sağlayan başlıca gelişmelerden. Sonrasında Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatılan Kurtuluş Savaşı’nda kilit rol oynaması da ilçenin Türkiye’nin en önemli noktalarından biri haline gelmesini sağladı. Altındağ, Etimesgut, Gölbaşı ve Mamak gibi ilçelerle çevrelenen Çankaya özellikle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ardından hızlı bir gelişim gösterdi.

İlçe sınırlarında yer alan görülebilecek önemli noktalar arasında ise kuşkusuz ilk sıralarda Anıtkabir, Türkiye Büyük Millet Meclisi, İsmet İnönü Evi, Çankaya Köşkü, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi sayılabilir. Ayrıca 125 metre yüksekliğiyle Ankara’nın pek çok noktasından görülebilen ve şehrin sembolü olarak kabul edilen Atakule de Çankaya’daki dikkate değer yapılardan.  

Devlet kurumları, müzeleri, üniversiteleri ve alışveriş merkezleriyle Ankara’da görülmesi gereken pek çok yere ev sahipliği yapan Çankaya’da kalabileceğiniz otellerin sayısı hayli fazla. Özellikle Atakule gibi iş merkezlerine yakın olan Ankara otelleri bölgede fazlasıyla revaçta diyebiliriz. Eğer başkentte ve Çankaya’da uygun bir otel arıyorsanız, kolaylıkla uygun bir seçenek bularak rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Çankaya otellerinin tamamı şehir manzaralı. Bölgedeki bazı tesisler çok katlı. Bu sayede konuklarına yüksekten görülebilen eşsiz bir Ankara manzarası vaat ediyor. İş seyahati nedeniyle de sıklıkla tercih edilen Çankaya’daki otellerin hemen hepsinde toplantı ve konferans salonu mevcut. Otellerin bazılarında ayrıca sauna, Türk hamamı, buhar odası ve masaj gibi seçenekler de bulunuyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na indiğinizde Çankaya’ya ulaşmak için gün içinde sürekli başkentin farklı noktalarına yolcuları ulaştıran otobüslere binebilirsiniz. Çankaya’daki bazı otellerin ayrıca havalimanı ve otogardan yolcu servisi bulunabiliyor. Servis ve otobüsün dışında havalimanı ile Çankaya’daki oteller arasında yolculukta özel transfer seçeneği de hayli konforlu.  

Çankaya Semtleri

Önemli Noktalar