Cali Otelleri Ara

En uygun Cali otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cali otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cali Hakkında

Cali Kolombiya’nın Valle del Cauca eyaletinin başkenti aynı zamanda da ülkenin en büyük ikinci şehridir. Burası ünlü Latin dansı ‘salsa’nın başkenti sayılır. Bu şehre gitmeden önce biraz salsa dersi alın yok bilmiyorsanız da buraya gittiğinizde yapmak isteyeceksiniz. Çünkü şehirde çok sayıda salsa barı var. Hatta ücretsiz dersler de veriliyor.
 
Genel olarak beyaz boyalı binaların yer aldığı bir şehir. Eski şehir merkezinde sömürge döneminden kalma tarihi yapılar ve evler var. Kolombiya, Güney Amerika’da iki okyanusa kıyısı olan yani Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’na kıyısı olan tek ülkedir. Cali ise Büyük Okyanus’a yakın yerde Rio Cauca ve Rio Cali nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş bir şehirdir.
 
Şeker kamışı, kakao, kente özgü önemli tarım ürünleri olsa da asıl en büyük ticaret kokain üzerinden yapılır. Dünyanın önemli kokain karteli buradan yönetilir. Bu yüzden şehirde mafyanın kol gezdiği gecekondu mahalleleri de bulunur. Şehirde turistik yerler dışında dolaşmamanızı tavsiye ederiz. Cali’de Iglesia la Ermita, Andoke, Hayvanat Bahçesi, Cristo Rey, El Museo de La Merced gibi yerler gezilebilir. Cali’ye gitmişken vaktiniz varsa Karayip kıyılarına da uğrayın. Dalış yapabileceğiniz ve şahane denizi keşfedebileceğiniz güzel yerler var.
 
Cali’de genel olarak ılıman bir iklim görülür. Tropik iklim görülen şehrin yıllık sıcaklık ortalaması 24 derecedir. Yılın genelde tüm zamanlarında gidilebilir. Çok turistik bir şehir olmasa da Latin Amerika’nın özellikle kahve ticaretinde önemli bir kentidir. Cali’de Alfonso Bonilla Aragon Uluslararası Havalimanı hizmet verir.
 

 

Cali Galeri