Calgary Otelleri Ara

En uygun Calgary otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Calgary otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Calgary Hakkında

Yaklaşık 1 milyonluk nüfusa sahip olan Calgary, Kanada’nın Alberta eyaletinin en büyük kentidir. Calgary dünyanın en zengin bölgelerinden biri olarak kabul edilen Calgary-Edmonton koridorunun güney ucunu meydana getirmektedir. Ünlü Kanada Kayalık Dağları’na 80 km mesafede yer alan Calgary’nin kent merkezi, dağların harika manzarasına sahiptir.

Kayalık Dağlar üzerindeki meşhur turizm kasabaları Lake Louise, Banff ve Canmore’a yakınlığının yanı sıra kent, turistlere sunduğu imkanlarla yılda yaklaşık 4,5 milyon ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Calgary, 1914 yılında Alberta’da petrolün bulunmasıyla başlayan süreçte, 40’larda eyaletin sahip olduğu petrol kaynakları ve diğer doğal kaynaklarla zenginleşmesi ve bilhassa 1973 yılında Arap petrolüne uygulanan ambargo neticesinde artan petrol fiyatlarına bağlı olarak çok ciddi bir büyüme göstermiştir. Turizm bakımından da önemli bir cazibe merkezi olan bu şehirde; Fish Creek Bölge Parkı, Canada Olympic Park, Edworthy Park, Telus Spark, Glenbow Museum, The Military Museums, Calgary Zoo ve daha birçok gezilip görülecek yer bulunmaktadır. Calgary Üniversitesi şehrin en önemli yükseköğrenim kurumudur. Bugün Calgary, Kanada’da Toronto’nun ardından en çok şirket merkezine sahip olan kent konumundadır ve bu şirketlerin çoğu petrol sanayii ile alakalıdır.

Turistlere harika bir tatil deneyimi sunan bu kent, Calgary Stampede adındaki büyük festival döneminde milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Calgary hava ulaşımı Calgary Uluslararası Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, şehir merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine toplu ulaşım imkanı vardır. İstanbul – Calgary arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az yaklaşık 13 saat 50 dakika sürmektedir.

Calgary Galeri