Cakarta Otelleri Ara

En uygun Cakarta otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cakarta otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cakarta Hakkında

Endonezya’nın başkenti Jakarta, 8 milyonu aşkın nüfusuyla da Güneydoğu Asya’nın en kalabalık şehridir. Şehrin ismi Zafer anlamına gelir ve kent 4. Yüzyıldan bu yana önemli bir liman şehri olmuştur. İstiklal Camisi, kentin simge yapılarından birisidir. Onun dışında Cakarta’da Tamam Fatahillah (Şehir Meydanı), Bağımsızlık Anıtı, Sunda Kelapa, Bit Pazarı, Glodok (Çin Mahallesi), Hayvanat Bahçesi, Gereja Immanuel, Kuş ve Balık Pazarı gibi yerler gezilebilir.

Cakarta temalı parklarıyla da ünlüdür. Ancol Dream Park su kaydıraklarından akvaryuma plajlara kadar pek çok bölümü olan bir parktır. Endonezya’nın minyatür halini görebileceğiniz Taman Mini Indonesia Indah ise Endonezya’nın 250 çeşit kültür yapısını görebileceğiniz bir minyatür parktır. Eski dünyanın en büyük yelkenli ticaret gemilerinin sergilendiği liman da gezilebilir. Yine Cakarta halkının sayfiye yeri olarak kullandığı Seribu Adalarına da gidebilirsiniz.

Cakarta’da tropikal iklim görülür. Sıcak ve nem vardır. Yağışların en yoğun olduğu zamanlar Ekim-Nisan ayları arası dönemdir. Sıcaklık yıl boyunca genelde 25 derecenin altına düşmez. Bu yüzden yaz kış gibi mevsimleri yoktur. Gezmek için en uygun zamanlar yağışların daha az olduğu Haziran-Eylül arası dönem olduğunu söyleyebiliriz. Türk vatandaşları Endonezya vizesini sınır kapısında alabiliyor. Jakarta’da toplu ulaşım yaygındır ancak şehirde taksiler ucuz ve güvenilir olduğu için turistlerin taksi kullanması tavsiye edilir. Araç kiralama konusunda trafik ve arabalarda kişi sınırlaması olduğu için taksi kullanmak en iyi seçenek olacaktır. Kalabalık bir şehir olduğu için trafik de kalabalıktır. Cakarta’da Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Havalimanından kent merkezine ulaşımı taksiyle sağlayabilirsiniz.

Cakarta Galeri

Cakarta Şehir Rehberi