Bologna Otelleri Ara

En uygun Bologna otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bologna otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bologna Hakkında

Bologna, İtalya’nın kuzeyinde Emilia Romagna bölgesinde yer alan, Ortaçağ’dan kalma pek çok tarihi yapının bulunduğu bir şehirdir. Binaların çoğunun kırmızı renkli olmasından dolayı Kızıl Şehir olarak da adlandırılır. Genelde makarnalarda kullandığımız kırmızı renkli Bolonez sosunun ismi de bu şehirden gelir. İtalya’nın tren yolu, karayolu gibi yollarının kesişme noktası olduğu için önemli bir kavşak noktasıdır. Şehirde basketbol çok sevilir. Bologna, dünyanın önemli basketbol kulüplerinden biridir.

Ortaçağ’dan kalma pek çok tarihi eserin bulunduğu Bologna’da ünlü meydanı Piazza Maggiore, Basilica SanPetroni, Asinelli’si Kulesi, Santo Stefano Basilikası, Pinacoteca Nazionale, Arcades, Tarih Müzesi, Koleksiyon Müzesi gibi yerler gezilebilir. Şehrin önemli yapılarından biri olan Asinelli’s Kulesi, kenti saldırılardan korumak için yapılmış, burayı gezmek için yaklaşık 500 basamak merdiveni çıkmanız gerekir. Yeme içme konusunda ünlü İtalyan yemeklerini rahatlıkla her yerde bulabilirsiniz. Alışveriş için de genelde öğleden önce alışveriş yapmayı tercih edin. Bazı dükkanlar hele yazın, öğleden sonraları kapanabiliyor.

Bologna’da ılıman iklim görülür, yıl boyunca yağış alır. Kentin yıllık ortalama sıcaklığı 10 derecedir. Gezmek için yılın hemen her mevsimi gidebilir. Ancak yazın sokaklarda yeme içme konusunda daha fazla alternatife sahip olursunuz. Bologna’da şehir içi ulaşımda otobüs taksi ya da bisiklet kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Hava yolu ulaşımında ise sıkıntı yaşamazsınız, havaalanı şehir merkezine 6 km uzaklıktadır. Şehir merkezine otobüs ve tren seçenekleri vardır. Taksi de kullanabilirsiniz.

Bologna Galeri

Bologna Şehir Rehberi