Blue Bell Otelleri

En uygun Blue Bell otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Blue Bell otellerini listele.

Blue Bell Hakkında

Pensilvanya’nın en büyük kenti olan Philadelphia, Amerika Birleşik Devleti’nin de en büyük 6. Şehri konumundadır. 1790’dan 1800’e kadarki 10 yıllık dönemde ABD’ye başkentlik de yapan şehir Philly ve Amerika’nın doğduğu şehir olarak da anılıyor.

Ilıman bir iklime sahip olan Philadelphia’da yaz ayları sıcak ve biraz da nemli geçse de kışları oldukça soğuk. Ocak ayında sıcaklık eksi derecelere düşerken yazın ise 26-28 derecelik bir ortalamaya sahiptir. Mayıs, Haziran ve yaz ayları Philadelphia ziyareti için en uygun dönemler.

Şehrin Asya ve Afrika’dan göç alan bir yer olması nedeniyle çok farklı yemek kültürlerinin birleştiği bir nokta olmuştur. Yine de özellikle biftek ve et yemekleri açısından oldukça Amerikan bir mutfağı vardır ayrıca pretzel denilen ekmek türü de oldukça ünlüdür. Müzeler ve heykeller şehridir diyebiliriz. Ünlü düşünür Benjamin Franklin’in doğum yeri olduğundan dolayı şehirde onun heykellerini bulabilirsiniz. Ayrıca şehir Franklin Enstitüsü Bilim Müzesi, Please Touch Museum, Philadelphia Sanat Müzesi gibi birçok müzeye ev sahipliği yapıyor. Aşk Parkı, Clark Park, Ulusal Özgürlük Parkı, Fairmount Parkı gibi çok sayıda park da yine Philadelphia’da yer alıyor.

Philadelpia Maratonu ile de ünlü olan Philadelphia’ya Türkiye’den birçok havayolu firması aracılığıyla gidebilirsiniz uçuş yaklaşık olarak 18-19 saat sürüyor.

Blue Bell Galeri

x