Bilecik Merkez Otelleri

En uygun Bilecik Merkez otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bilecik Merkez otellerini listele.

Bilecik Merkez Hakkında

Marmara Bölgesi’nin güneyinde yer alan Bilecik, hem yüzölçümü hem de nüfus bakımından bölgenin en küçük şehirlerinden. İç Anadolu, Ege, Marmara ve Karadeniz’in birleştiği noktada kurulan şehir İstanbul’a yakın konumu sayesinde pek çok sanayi kuruluşunu barındırıyor. Sakarya, Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bolu ile komşu olan şehrin neredeyse yarısı dağlarla kaplı. Genellikle tepe görünümünde olan Bilecik’in yüksek kesimleri arasında ise Kala Dağı, Yirce Dağı ve Ahi Dağı sayılabilir.

Bilecik’in genelinde ılıman özellikleriyle bilinen Marmara iklimi etkin. Bu sayede yıl içindeki sıcaklık ortalaması 14 derece civarında. Şehirdeki en soğuk dönem ortalama 2 derece ile Ocak, en sıcak ay ise 22 dereceyi bulan değerlerle Temmuz. Bölgeye yağışlar genellikle ilkbahar döneminde ve yağmur olarak düşüyor.

Bilecik’in 80 bine yaklaşan nüfusunun büyük bölümü il merkezinde yerleşmiş durumda. Binlerce yıldır yerleşim alanı olarak kullanılan şehir, aynı zamanda Osmanlı Devleti’nin ilk kurulduğu bölgeye hayli yakın. Bu nedenle devletin mirası niteliğinde pek çok harika mimari yapıyı burada görmek mümkün. Osmanlı’nın ilk padişahlarından Orhan Gazi tarafından yaptırılan Şeyh Edebali Türbesi, trekking gibi doğa sporlarına da hayli uygun olan Kömürsü Yaylası ve Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi, yolunuz Bilecik’e düştüğünde mutlaka ziyaret etmeniz gereken noktalardan. Ankara ile İstanbul arasındaki demiryolu hattı üzerinde bulunan Bilecik’e hem tren hem de otobüslerle rahatça seyahat etme şansınız var. Şehre gelmek için şüphesiz en iyi dönemler ise yaylaların renkten renge büründüğü sonbahar ve ilkbahar ayları. Bilecik’i ziyaret ettiğinizde fiyatları genellikle yıldız sayısına göre yükselen otellerde kalabilirsiniz. Şehirdeki oteller lüks ve ihtişam açısından çok gelişmiş sayılmaz. Ancak Bilecik manzaralı rahat odaları sayesinde gezinizin keyifli geçeceğine emin olabilirsiniz.

x