Bilecik Otelleri Ara

En uygun Bilecik otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bilecik otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bilecik Hakkında

Yaklaşık 4307 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Bilecik, bu yüzölçümü ile Türkiye’nin en küçük şehirlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Marmara Bölgesi’nin güneydoğusunda konumlanan Bilecik’in Ege, Karadeniz, İç Anadolu ve Marmara olmak üzere toplam 4 ayrı bölgede sınırları bulunuyor. Ekonomik açıdan günden güne daha da gelişen, tarihi ve doğal güzellikleri ile her yıl daha fazla turistin ilgisini çeken Bilecik, aynı zamanda Marmara Bölgesi’nin de en hızlı gelişen illerinden biri. 4 ve 5 yıldızlı Bilecik otelleri genellikle merkez bölgede ve Bozüyük ilçesinde konumlanıyor. Tamamını gezmek için ortalama 2-3 günlük bir seyahat planının yeterli olacağı Bilecik’teki tarihi yapıları görmek isterseniz günübirlik rehberli turları değerlendirebilirsiniz.

Zamanında Bitanya, Mısır, Lidya, Hitit, Bizans, Roma, Osmanlı ve daha pek çok medeniyetin beşiği olmuş Bilecik’te adım başı sizi zamanda yolculuğa çıkaracak bir tarihi yapıya denk gelmeniz olası. Bilecik il merkezinden yaklaşık 35 km uzaklıktaki Bozüyük ilçesinin yanı sıra Yenipazar, Gölpazarı, İnhisar, Söğüt ve Pazaryeri ilçelerindeki otelleri de araştırabilirsiniz. Tarihi Milattan Önce 3000’li yıllara kadar uzanan Bilecik’in en çok dikkat çeken yapılarından biri ise 2. Abdülhamit döneminde inşa edilen Hamidiye Camii.

Bilecik’te gezilecek yerler listenize mutlaka dahil etmeniz gereken ve 1990 senesinden beri ziyaretçilerini ağırlayan Söğüt Etnografya Müzesi’ni gezerek Orta Asya’dan göç edip Söğüt’e yerleşen Kayı Boyu ve öncülüğünü yapan Ertuğrul Gazi hakkında ilginç bilgiler edinebilirsiniz. Orhan Gazi tarafından inşa ettirilen Şeyh Ebedali Türbesi ise tek kelimeyle Bilecik turunuzun unutulmaz duraklarından olacak. Yaz aylarında Bilecik seyahati planlıyorsanız, 1700 metre yüksekliğe sahip ve Bozüyük ilçe merkezine 28 km mesafedeki Kömürsu Yaylası’nı da rotanıza ekleyebilirsiniz. Kuzeyinde Sakarya, batısında Bursa, güneyinde Kütahya, doğusunda da Eskişehir ve Bolu ile sınırlarını paylaşan Bilecik, dört mevsim ziyaret edilebilir bir yer olsa da etkinlik ve festivallerinin çoğunun eylül ve ekim aylarında gerçekleştiğini hatırlatmakta fayda var. İstanbul’dan 245 km, İzmir’den 432 km ve Ankara’dan ise 316 km uzaklıktaki Bilecik’e hava yolu ile ulaşmak isteyenler İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ya a Bursa Yenişehir Havalimanı’nı tercih edebilir.

Bilecik Semtleri