Bilbao Otelleri Ara

En uygun Bilbao otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bilbao otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bilbao Hakkında

İspanya’nın kuzeyinde yer alan Bilbao, özerk Bask Bölgesi’nin en kalabalık kentidir. Aynı zamanda özerk Bask Bölgesi’ni oluşturan üç vilayetten biri olan Biskay vilayetinin başkentidir. Nervion Nehri boyunca yerleşmiş olan Bilbao, Ria de Bilbao Körfezi üzerinde konumlanan bir liman şehri olma özelliğine de sahiptir. Guggenheim Müzesi, Bilbao Fine Arts Museum, Zubizuri Köprüsü, Arriaga Tiyatrosu, Biscay Foral Delegation Palace ve Gran Via, Bilbao’nun önemli gezi noktalarıdır. Bilbao, birçok fabrika ve iş yerine sahip olması sebebiyle bir sanayi ve iş merkezidir.

Şehir özellikle, 1997 yılında açılan Guggenheim Müzesi ile birlikte yoğun ziyaretçi akımına uğramaya başlamıştır. 11.000 metrekarelik bir alanı kaplayan bu modern sanat müzesi, gerek düzensiz eğrisel dış görünümü gerekse yerleştirme ve video sanatı gibi sanat objeleriyle ön plana çıkmaktadır. Yıllık ortalama 1 milyon konuk ağırlayan bu müzenin, ziyaretçilerinin %60’ı yurtdışındandır. Bilbao’nun ünlü alışveriş caddesi Gran Via, keyifli vakit geçirmek ve alışveriş yapmak için idealdir. Dünya çapında birçok markanın mağazalarının yanı sıra yerel tasarımcıların dükkanlarına da rastlanabilen bu caddenin yakın çevresinde ise bölgenin bilinen restoranları yer almaktadır.

Sanat, kültür ve alışveriş açısından doyurucu seçenekler sunan Bilbao, gezginlere iyi bir seyahat deneyimi yaşatmaktadır. Bilbao hava ulaşımı, aynı zamanda özerk Bask Bölgesi’nin en önemli havalimanı olan Bilbao Havalimanı ile sağlanmaktadır. Havalimanı, şehir merkezine sadece 13 km uzaklıktadır. Şehre yakın bir diğer havalimanı ise Vitoria Havalimanı olup Bilbao’ya uzaklığı yaklaşık 60 km’dir. Vitoria Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu ulaşım ile ortalama 1,5 saatte ulaşılabilmektedir. İstanbul – Bilbao arasındaki uçuşların süresi, yaklaşık 4 saat 15 dakikadır.

Bilbao Galeri