Bielefeld Otelleri Ara

En uygun Bielefeld otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bielefeld otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bielefeld Hakkında

Almanya’nın kuzeybatısında yer alan Bielefeld, tarihten günümüze önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Görülmeye değer birçok güzelliğe sahip olan Bielefeld, Sparrenburg Şatosu ile de binlerce turisti ağırlamaktadır. Tarihi yerleri sayesinde turistler tarafından ilgi gören şehirde, gotik kent kültürünü de görebilirsiniz. Birçok modern sanat galerisi, çiftlik evleri ve operası bulunan şehirde, Orta Çağ'dan kalma önemli yapılara da rastlayabilirsiniz.

Ayrıca Bielefeld kenti bölgenin dokuma sanayisinin gelişmesine katkıda bulunan en değerli merkezdir. İlk kumaş ve iplik fabrikalarının burada kurulmuş olması da ticari yaşam konusunda önem kazanmasına katkıda bulunmuştur.

Geçiş dönemleri ve kış mevsiminde bolca yağış alan şehir sisli ve karanlık atmosferi nedeniyle de özellikle bu dönemlerde çok tercih edilmez. Orta Çağ’ın değerlerinin hala ilk günkü gibi korunması ise tarihi açıdan kentin önemini artırır. Yemek kültürü olarak da patates ve et yemekleri ağırlıktadır. Alkol tüketiminin de önemli yeri olan kentte özellikle biranın birçok farklı türünü bulabilir ve deneyebilirsiniz.

Bielefeld Galeri