Belo Horizonte Otelleri Ara

En uygun Belo Horizonte otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Belo Horizonte otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Belo Horizonte Hakkında

Belo Horizonte, Brezilya'nın denize kıyısı olmayan 3. büyük kentidir. Minas Gerais eyaletinin de başkenti olan Belo Horizonte, yeşili bol bir şehirdir. Şehrin içerisinde The Mangabeiras adıyla büyük bir park vardır. Etrafında küçük tepecikler de bulunur. Yaklaşık 2,5 milyon nüfuslu kent, barlarıyla ünlüdür. Brezilya'nın en ünlü barlarına evsahipliği yapar. Öyle ki her yıl 'Comida di Buteco' adı verilen önemli bir bar festivaline evsahipliği yapar.

Kente özgü dünyaca ünlü 'cacha' adı verilen bir içkisi vardır. Kentte barların yanısıra müzeler bölgesi olarak adlandıralan ve önemli müzelerin yer aldığı yer, tiyatro salonları ve botanik bahçeleri de gezilebilir. Dünya Kupası maçlarının da oynandığı Estadio Mineirao Stadı'nı da gezebilirsiniz. Gezmesi rahat ve keyifli bir şehirdir. Hele midenize düşkünseniz yemek ve içme konusunda çok çeşitli lezzetler tadabilirsiniz. Yemekleri, mezeleri ünlüdür.

Brezilya Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor. İstanbul'dan Belo Horizonte'ye direk uçuş yok. Sao Paulo aktarmalı gidebilirsiniz. Bu şehir Güney Yarımküre'de olduğu için iklimler bizim tersimizdir. En sıcak ayı Ocak, en serinayı ise Haziran'dır. Ama genel olarak hava sıcaklığı 20 derece ortalamalarındadır şehrin genelinde ılık bir iklim görülür. Yağışlar kış aylarında daha az görülür, yaz aylarında ise yağmur daha fazla yağar. Gezmek için kış aylarını tercih etmek doğru bir seçenek olacaktır.

Belo Horizonte Galeri