Bayreuth Otelleri Ara

En uygun Bayreuth otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bayreuth otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bayreuth Hakkında

Bayreuth, Almanya’nın Bavyera eyaletinde yer alan bir şehirdir. Yukarı Franken bölgesinin de baş şehri konumunda bulunur. Daha önceleri Balerrut olarak bilinen şehir, önemli ticaret yolu üzerinde olması sebebiyle geçmiş yıllarda birçok defa istila edilmiş, yakılmış, yıkılmıştır. Ancak büyük atılımlar yaparak gelişen şehirde 1974’te yapılan Bayreuth Üniversitesi Bavyera bölgesinin 7. büyük üniversitesi olarak ünlenmiş durumda ve burası aynı zamanda uluslararası yeniliğe odaklı yapıları olan bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor.

Şehrin yaşantısını günümüze kadar dört önemli karakter belirliyor. Önemli Barok yapıların mimarı olan Markgrafin Wilhelmine, şair ve roman yazarı Jean Paul, eserleriyle kendini ölümsüzleştirmiş olan Richard Wagner ve son olarak da müzik tarihinin ilk pop yıldızı olan ve tüm Avrupa’da heyecan fırtınaları yaratmış olan piyanist Franz Liszt. Her yıl şehirde Wagner’in operaları için bir festival düzenleniyor. Ağustos ayında gerçekleşen festivalin dünya üzerinde birçok fanatiği var ve festival biletleri genellikle aylar öncesinden bitiyor.

Hitler’in gözbebeği Nürnberg’e yakınlığı nedeniyle 2. Dünya Savaşı’nda büyük ölçüde bombalanmasına rağmen savaşta kaybettiği tarihi binaların birçoğu birebir tekrardan inşa ediliyor. Wanhfried ve Margravial Opera House bunlardan sadece birkaçı olarak biliniyor.

Bayreuth Galeri