Bansko Otelleri Ara

En uygun Bansko otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bansko otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bansko Hakkında

Bansko kasabası, Bulgaristan'ın en güzel dağlarından biri olan Pirin’in eteklerinde, Güneybatı Bulgaristan'daki Blagoevgrad eyaletinde yer alıyor. Yakın zaman önce özellikle yabancı turistler tarafından keşfedilen ve “Avrupa’nın en ekonomik kış tatil beldesi” olarak ilan edilen Bansko, Pirin Dağı'nın el değmemiş doğası ile eski Bulgar kasabasının atmosferi arasında ilginç bir zıtlığa sahip. Pirin, Rila ve Rhodopi dağlarıyla çevrili olan Bansko’da yaz ayları sıcak, kış ayları ise inanılmaz soğuk geçiyor. En soğuk havaların yaşandığı ocak ayında ortalama sıcaklık - 1.9 santigrat derece. Pirin yamaçlarında kayak sezonu aralık ortasında başlayıp nisan ortasına kadar devam ediyor ve kar kalınlığı ortalama 2 metre oluyor. Bulgaristan'ın en büyük kış tatil beldelerinden biri olan Bansko, deniz seviyesinden 925 metre yükseklikte, Sofya'ya 150 km, Blagoevgrad'a ise 96 km uzaklıkta konumlanıyor. Yıllar geçtikçe Kasabada yer alan Bansko Kayak Merkezi, ekonomik tatil yapma imkanı sunmasıyla birçok Bulgar ve yabancı turistin ilgisini çeken, sadece Bulgaristan’ın değil, aynı zamanda tüm Avrupa’nın önde gelen kış kayak merkezlerinden biri haline geldi. Kayak ve snowboard pistlerinin toplam uzunluğu 75 km olan Bansko’da en uzun kayak pisti tam tamına 16 km uzunluğa sahip. Bölgede gece kayağı yapmak isteyenler için ışıklarla donatılmış bir pist de bulunuyor. Açık hava buz pateni pistinin de olduğu Bansko’nun en yüksek noktası ise 2560 metre. Bansko Kayak Merkezi’ndeki en zorlu pist de dünyaca ünlü İtalyan kayakçı Alberto Tomba'nın adını taşıyan Tomba pisti. Bansko kasabasından binilen teleferikle Banderishka Polyana’ya kadar gidilebiliyor. Birden çok müze ve simge yapının bulunduğu Bansko kasabasında 130 farklı mimari ve tarihi kültür anıtı yer alıyor. 1952 senesinde kurulan Nikola Vaptsarov Müze Evi’nde ünlü şair Nikola Vaptsarov'un (1909 - 1942) eşyaları ve şiirlerini yazdığı defterleri görmek mümkün. Bansko'daki yeniden canlandırma döneminden (18-19. yüzyıl) kalma tipik evlerin mimarisi kesinlikle görülmeye değer. Revival mimarisinin dünyadaki en iyi örneklerinden biri olan Velyanova Evi de Bansko’da bulunuyor.

Bansko Sıkça Sorulan Sorular

Bansko’da bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Bansko’daki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Kempinski Hotel Grand Arena Bansko, Aparthotel Lucky Bansko / Lucky Bansko Aparthotel ve Regnum Bansko Ski Hotel & SPA bulunuyor.

Bansko’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Bansko’daki popüler ucuz oteller içerisinde Grand Royale Hotel & Spa, Kralev Dvor ve Balkan Jewel Resort & Chalets bulunuyor.