Bakırköy Otelleri Ara

En uygun Bakırköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bakırköy otellerini listele.

Şehir, ilçe veya otel adı yazın
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bakırköy Hakkında

İstanbul’un en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Bakırköy’ün tarihi, Roma İmparatorluğu’na kadar uzanıyor. Dolayısıyla Bakırköy’de kültür turları yapabilir, tarihi önemi olan noktaları gezebilir, aynı zamanda eğlence ve alışveriş için de değerlendirebilirsiniz. Bölgede bulunan İstanbul otelleri, her bütçeye uygun konaklama imkanları sunuyor.

Bakırköy Zeytinlik Mahallesi’nde bulunan Surp Astvazazin Ermeni Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Haftanın her günü ziyarete açık olan bu kilise, 1844’te günümüze ulaşan bir yapıdır. 100 yıllık geçmişi olan Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne ev sahipliği yapan Bakırköy’de bulunan, Türkiye’nin ilk Ruh ve Sinir Hastalıkları Müzesi’ni gezebilirsiniz. Müze severler için bir başka ilgi çekici yer de, İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi’dir. Birinci Dünya Savaşı sırasında kullanılan uçak ve helikopterlerin sergilendiği müzede, havacılık tarihine dair özel sergileri de bulabilirsiniz. Bir başka ilginç müze de, Türkiye’nin ilk ve tek kamera müzesi; Hilmi Nakipoğlu Kamera Müzesi’dir. Buraya bir yarım gününüzü ayırarak, Hilmi Nakipoğlu’nun koleksiyonuna dahil olan fotoğraflar ve fotoğraf makinelerini inceleyebilirsiniz. 1935 yılında kullanıma açılan Florya Atatürk Deniz Köşkü, Atatürk’ün yaz aylarını geçirdiği, siyasi ve bilimsel toplantılar için kullanılmış bir köşktür. Atatürk’ün ölümünden sonra, Cumhurbaşkanlığı’nın yazlık konutu olarak kullanılmıştır. Deniz üzerine konumlanan ve karaya bir köprü ile bağlanan, günümüzde müze olarak kullanılan bu ilginç yapıyı ziyaret edebilirsiniz. Köşkün hemen yakınındaki, Florya Atatürk Ormanı’nda güzel bir yürüyüş yapabilir, koşu ve bisiklet parkurlarını değerlendirebilirsiniz. 

96 bin metrekarelik bir alana yayılan Bakırköy Botanik Parkı, tematik bahçelere, su parkına ve oyun kulelerine ev sahipliği yapıyor. 40 yıllık ağaçlar, 260.000’nin üzerinde bitki türü ile dikkat çekici, bu parkta harika bir gün geçirebilirsiniz. 5. yüzyıldan günümüze ulaşan, gördüğü restorasyonların ardından bir dönem konser alanı olarak kullanılan ve bugün yalnızca ziyaretçilere açık hala getirilen Fildamı Sarnıcı’nı gezebilirsiniz. 

Bakırköy sahilinde bulunan Ataköy Marina’da, alışveriş yapabilir, kafe ve restoranlarında keyifli molalar verebilirsiniz. Alışveriş için tercih edebileceğiniz diğer mekanlar arasında; Türkiye’nin ilk alışveriş merkezi Galleria, Carousel ve Capacity alışveriş merkezleri bulunuyor. Fast food, sokak lezzetlerinden; kaliteli restoranlara kadar birçok türde lezzet bulabilceğiniz Bakırköy’e yılın 12 ayında seyahat edebilirsiniz.