Avanos Otelleri Ara

En uygun Avanos otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Avanos otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Avanos Hakkında

Çömlekçilik ve bağcılıkla meşhur, turistik Kapadokya bölgesinde bulunan Avanos; Türkiye’nin en çok turist ağırlayan ilçelerinden biri. Tarihi dokusunu koruyan bölge, antik çağlardan bu yana pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış. Bölgede konaklamak için oda kahvaltı, yarım veya tam pansiyon hizmet veren Nevşehir otelleri bulunmakta.

Nevşehir merkezine 18 km uzaklıkta bulunan ilçeye kara ve havayoluyla ulaşım mümkün. Nevşehir ve Kayseri Havaalanları’ndan transfer hizmeti alarak veya özel servis kullanarak ulaşım sağlanıyor. Nevşehir Otogarı’ndan da ilçeye minibüsler bulunmakta. Şehir içi ulaşım için araba kiralayabileceğiniz gibi, minibüs de kullanabilirsiniz.

Her mevsimde ayrı güzel olan ilçeyi Kış aylarında ziyaret ederseniz karlar altındaki Peribacaları’nın masalsı görünüşüne tanık olabilirsiniz. Kültür turu için ideal olan bölgede Belha Manastırı, Özkonak Yeraltı Şehri, Saruhan Kervansarayı ve tarihi Avanos evleri bulunmakta. Doğal güzelliklerin tadını çıkarmak isterseniz Zelze Vadisi, Keşişler Vadisi ve Uçhisar Kalesi ziyaret edilebilecek yerlerden.

Konaklama için ilçenin doğal dokusunu bozmadan inşa edilen otellerin yanı sıra mağara otelleri veya ekonomik pansiyonları tercih etmek mümkün. Balayı, romantik, aile gibi çeşitli temalara sahip otellerin bazılarında odaya özel jakuzi, açık ve kapalı havuz, Türk Hamamı gibi hizmetler de var.

Avanos’un ünlü toprak kaplarında pişirilen çömlek kebabı, kayısı dolması, kesme çorbası gibi bölgeye özgü yemekleri tadarak gurme turizmini deneyimleyin. Gece hayatı için bar ve gece kulüpleri de mağara içerisine kurulan mekânlarda yapılan ünlü Türk Geceleri’ne de katılabilirsiniz.

Avanos Galeri

Avanos Semtleri

Önemli Noktalar