Atlanta Otelleri Ara

En uygun Atlanta otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Atlanta otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Atlanta Hakkında

Atlanta, Coca Cola, UPS, CNN gibi dünyaca ünlü Amerikan markalarının doğduğu şehirdir. ABD’nin Georgia eyaletinin başkenti de olan Atlanta, gökdelenlerle dolu yaklaşık 500 bin kişinin yaşadığı bir kenttir. Yoğun zenci nüfusunun yaşadığı Atlanta’da banliyölerle birlikte nüfus yaklaşık 5 milyona yaklaşmaktadır. Şehirde Botanik Bahçesi, Tarih Merkezi, Olimpik Park, CNN Stüdyoları, Martin Luther King Müzesi, Coco Cola Müzesi, Georgia Akvaryumu, Hayvanat Bahçesi ve Stone Mountain Park ziyaret edilebilir.

Amerika’nın nispeten ucuz yaşam standardı sunduğu Atlanta’da evsizlerin sayısı da dikkat çekicidir. Yine şehirde suç oranı yüksek. Atlanta’da toplu ulaşım metro ya da Marta adı verilen otobüslerle sağlanıyor. Taksi tutmak için genelde telefon açmanız gerekiyor istediğiniz her yerden taksiye binemiyorsunuz. Şehirde dolaşmak için araba kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Şehir merkezi Intown, Midtown, Downtown ve Buckhead gibi ilçelere ayrılıyor. Gezilecek yerler de genelde bu bölgelerde yer alıyor.

Atlanta’da çok fazla tarihi eser yer almaz ancak eğlence mekanı, festival ve alışveriş gibi konularda ziyaretçilerine güzel imkanlar sağlar. Atlanta’da yazlar sıcak ve nemli geçer. Kışın ise Aralık ve Ocak aylarında sıcaklıklar 0 dereceye kadar düşer. İlkbaharda çok yağış görülür. Gezmek için yaz ve sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz. Kentte Hartsfield Jackson Atlanta Enternasyonal Havaalanı hizmet verir. Dünyanın en işlek

Atlanta Galeri

Atlanta Şehir Rehberi