Arsuz Otelleri Ara

En uygun Arsuz otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Arsuz otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Arsuz Hakkında

Arsuz Hakkında

Medeniyetler beşiği olarak bilinen Hatay şehrine bağlı olan Arsuz ilçesi, bölgenin zengin geçmişinden payını almış ve birçok tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Arsuz’un en ilgi çeken yerlerinden biri olan Arsuz Kalesi, bir Selçuklular dönemi yapısı ve yüksek bir tepe üzerinden güzel manzaralar sunuyor. Hristiyanlar için çok önemli olan ve bir hac bölgesi kabul edilen Meryem Ana Havuzu ise Meryem Ana’nın Efes’e giderken uğradığı ve dinlendiği yer olarak biliniyor. Çam ormanları arasında yer alan Meryem Ana Havuzu, özellikte yabancı turistlerin ziyaret ettiği bir yer. Mar Yuhanna Kilisesi de antik dönemlerde Hristiyanlığı bölgede yaymak için yapılan ve günümüze kadar kalmayı başarmış etkileyici bir yapı.

Arsuz merkezinde bulunan Roma döneminden kalma mezar anıtları da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Antik dönemden kalan madem ocaklarının yer aldığı bölgede doğal gazlardan kaynaklanan yanan kayalar çok ilgi çekiyor.

Arsuz sadece tarihi yerleriyle değil güzel coğrafyasından dolayı sunduğu etkinliklerle de tanınıyor. Amanos Dağları ve Akdeniz arasında harika bir konumda yer alan Arsuz, çok temiz olan sahil şeridiyle denizin tadını çıkarabileceğiniz bir ilçe. Dalış noktalarıyla ve çevresini saran şelale ve akarsularıyla pek çok doğa harikasına sahip olan Arsuz, kamp yapmak ve yürüyüşlere çıkmak için de ideal. Arsuz Akıncı Burnu’nda yer alan deniz feneri 109 metre yüksekliğiyle çok güzel fotoğraflar çekebileceğiniz bir yer. Sütunlu Liman ise antik çağdan beri faaliyette olan ve Mısır’dan sık sık ticaret gemilerin gelmesiyle tanınan bir antik yapı. Arsuz’a 20 dakika mesafede bulunan ve Roma döneminden beri kullanılan sıcak su kaplıcaları bölge halkının sık ziyaret ettiği yerler arasında. Buradaki şifalı suların özellikle romatizmaya iyi geldiği biliniyor.

Arsuz’da sıcak yaz aylarında gidilen Arabın Gölü, iki dağ arasına sıkışmış bir vadide yer alıyor. Çam ağaçlarıyla çevrili göl, soğuk sularından dolayı yaz aylarında serinlemek ve doğa yürüyüşleri yapmak için çok uygun bir yer.