Anchorage Otelleri Ara

En uygun Anchorage otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Anchorage otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Anchorage Hakkında

ABD’nin en kuzeyinde yer alan Anchorage, Alaska eyaletinin merkezi güneyinde konumlanan bir şehirdir. Alaska eyaletinin en büyük kentsel yerleşkesi olan Anchorage, eyalet nüfusunun %40’ına ev sahipliği yapmaktadır. Alaska Zoo, Chugach State Park, Kincaid Park, Alaska Aviation Museum, Anchorage Museum ve Alaska Botanik Bahçesi, kentin gezilecek yerlerinden sadece birkaçıdır. Şehrin bulunduğu bölgede ilk yerleşim ise 1914 senesinde olmuştur.

Anchorage deniz kıyısında yer aldığı için burada hava Alaska’nın diğer noktalarına kıyasla daha ılık geçer. Şehirde ısı derecesi yazın 3-21°C, kışın ise aylık -7 ile -15°C arasındadır fakat dönem dönem ısının -36°C’ye düştüğü de görülmüştür. Şehrin en dikkat çekici yerlerinden biri, dünyanın en büyük su havaalanının yer aldığı Spenard Gölü’dür. Çok sayıda deniz uçağının inip kalktığı bu gölün hemen kıyısında ise bir Havacılık Müzesi bulunmaktadır.

Anchorage 1968 yılında, Prudhoe Körfezi’nde bulunan büyük petrol alanları neticesinde petrol şirketleri için baz haline gelmesiyle çok hızlı bir gelişme göstermiştir. Nispeten bakir doğası ve birçok doğal güzelliğiyle turistleri cezbeden Anchorage’in, kimi güzel göllerinde balık dahi tutulabilmektedir. Ayrıca gezilecek park ve bahçelere ve çeşitli müzelere de sahip olan bu şehir, ziyaretçilerine dolu dolu bir seyahat deneyimi yaşatmaktadır.

Anchorage hava ulaşımı Ted Stevens Anchorage Uluslararası Havalimanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 6,5 mil uzaklıktadır. Havaalanından şehir merkezine toplu taşımayla yaklaşık yarım saatte ulaşmak mümkündür. İstanbul - Anchorage arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az 19-20 saat sürmektedir.

Anchorage Galeri