Ampang Otelleri Ara

En uygun Ampang otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ampang otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ampang Hakkında

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a bağlı küçük bir kasaba olan Ampang aynı zamanda “Kuala Lumpur’un Küçük Kore’si” olarak da adlandırılıyor. Bunun nedeniyse kasaba genelinde çok sayıda Kore restoranın olması.

Ampang’ın en çok ziyaret edilen yerlerinin başında gelen Ulusal Sanat Galerisi (The National Art Gallery), Ampang’dan Kuala Lumpur şehir merkezine giden yol güzergahında bulunuyor. Yaratıcı ve çağdaş birbirinden değerli çok sayıda eserin ve heykellerin sergilendiği galerinin çok yakınındaki Istana Budaya ise Malezya’nın en önemli kültür merkezlerinden biri olma unvanına sahip. Yıl boyunca Istana Budaya’da performans sanatçıları gösteriler sergilediği gibi kimi zaman tiyatro oyunları da sahneleniyor.

Malezya mutfağına ek olarak Çin ve Kore mutfaklarından da envaiçeşit lezzet sunan sayısız restoranın hizmet verdiği Ampang’da kelimenin tam anlamıyla tadına doyamayacağınız bir lezzet şöleni sizleri bekliyor. Çin mutfağından lezzetler tatmak için ilk adresiniz Foong Foong Yong Tau Foo adındaki restoran olmalı. Restorana giderseniz eğer tercihinizi Çin’in güney kesiminde yaşayan Hakkaların mutfağına özgü lezzetlerden yana yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca Ampang’ın doğu tarafında yer alan Bukit Tinjau da sadece enfes lezzetleriyle değil, aynı zamanda muhteşem şehir manzarasıyla da gelenleri büyülüyor.