Altınkum Otelleri

En uygun Altınkum otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Altınkum otellerini listele.

Altınkum Hakkında

Hem ekonomik hem farklı bir tatil destinasyonu isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Altınkum, Aydın’ın Didim ilçesinde yer alıyor. 3 birbirinden güzel plajı olan Altınkum’a özellikle yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turist geliyor. Bölgedeki restoranlar, kafeler ve barlar sadece Türk kültürü değil, aynı zamanda İngiliz kültürünü de yansıtıyor. İki kültürün harmanlanması da ortaya çok otantik ve farklı manzaralar çıkarıyor. Altınkum ve çevresinde mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler, büyüleyici Apollo Tapınağı (Didyma), Milet Tiyatrosu, Milet Müzesi, Saplı Ada, Bafa Gölü Tabiat Parkı, Faustina Hamamı ve Priene Antik Kenti. Didim’de ulaşım genellikle minibüs ve taksilerle sağlanıyor. Didim’in neredeyse her bölgesinden Altınkum Plajı’na direkt ulaştıran minibüs seferleri var. Didim gece hayatının en renkli ve hareketli olduğu yer ise Altınkum Plajı çevresindeki otel, restoran ve barlar. Alışverişte de ön planda olan Altınkum, her yönden ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Altınkum çarşı pazarlarından sebze, meyve, kıyafet, takı eşyaları, hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Her bütçeye uygun konaklama alternatifi sunan Altınkum’da plaja yakın bir yerde kalacaksanız, butik otelleri tercih edebilirsiniz. Didim ve Altınkum çevresinde gerçekleşen başlıca festivaller ise şöyle: Uluslararası Dans Festivali (nisan), Yöresel Ürünler Festivali (nisan), Apollon Motofest (haziran), Didim Altınkum Yazarlar Festivali (temmuz), Uluslararası Halk Oyunları Festivali (ağustos), Barış Şenliği (eylül) ve Didim Zeytin Festivali (kasım).

Altınkum’a en kısa sürede ulaşmak için Didim’e en yakın havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gelmeniz gerekiyor. Adnan Menderes Havalimanı, Altınkum’dan sadece 1 saat 45 dakika sürüş mesafesinde yer alıyor. Karayoluyla ulaşımını sağlayacaklar da şehirlerarası Aydın otobüslerini kullanabilir.

Altınkum Galeri

x