Alma Ata Otelleri Ara

En uygun Alma Ata otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alma Ata otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Alma Ata Hakkında

Kazakistan’ın başkenti Almatı ya da bizim eskiden söylediğimiz gibi Alma Ata modern gelişmiş yeşil bir şehirdir. Özellikle de kayak yapılabilen başkent olarak dikkat çeker. Çimbulak Kayak Tesisleri ve Büyük Almatı Gölü kentin doğal güzelliklerinin başında gelir. Almatı’da Panfilov Parkı, Yeşil Pazar, Arasan Hamamı, Gorky Parkı, Merkez Cami, Cumhuriyet Meydanı, Zenkov Katedrali, Kok Tobe gibi yerler gezilebilir. Elma ağaçlarıyla süslü bu şehir zaten ismini de ondan alıyor.
 
Şehrin sokaklarında yöreye has elma ağaçları vardır. Ayrıca yeşili ve parkları bol bir şehirdir. İpek yolu ticareti üzerindeki Almatı, lüks arabaları, alışveriş merkezleriyle son yıllarda zenginleşen bir şehir. Kentte petrol yani benzin ucuz Kazaklar için lüks araba kullanmak çok moda. Kış ayları soğuk geçen Almatı’ya gitmek için en uygun zamanların bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz.
 
Gece gündüz arasındaki sıcaklık farkı çok yüksek olduğu için ona göre kıyafet almayı unutmayın. Kazakistan Türk vatandaşlarından 30 güne kadar olan ziyaretlerde vize istemiyor. İstanbul’dan Almatı’ya THY ve Pegasus’un direk uçuşları bulunuyor. Kayak, buz pateni, snowboard gibi kış sporlarına düşkünler ya da alternatif pist arayanlar için Almatı iyi bir destinasyon olabilir. İstanbul’dan uçakla yolculuk 5 ya da 5,5 saat sürüyor. Ülkede Kazakça ve Rusça konuşuluyor. İngilizce de işinizi görür.
 
Euro ve dolar cinsinden dövizini ise döviz dükkanlarında bozdurup alışveriş yapabilirsiniz. Almatı’da Uluslararası Almaty Havalimanı hizmet veriyor. Havaalanı şehir merkezine 16 km uzaklıkta. Otobüsle de ulaşım yapabilirsiniz ancak en pratik taksi kullanmak. Şehir merkezine taksiler yaklaşık 20 dolara götürüyor.
 

 

Alma Ata Galeri

Alma Ata Şehir Rehberi