Alexandra Otelleri

En uygun Alexandra otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alexandra otellerini listele.

Alexandra Hakkında

Alexandra, Yeni Zelanda’nın güney kesiminde yer alıyor. Hem nüfus hem de yüzölçümü bakımında hayli küçük olan şehrin yaş ortalaması da ülke genelinden çok daha yaşlı.

Şehir ekonomisini en çok canlandıran unsur bağcılık. Yetiştirilen kaliteli üzümler ağırlıklı olarak şarap yapımında kullanılıyor. Çok çeşitli yerel markalar ve butik üretim şaraplar bulunuyor. Yerel halk şarap kadar birayı da çok seviyor ve birçok yerel bira üreticisi firma bulunuyor.

1957 yılından beri bahar zamanı düzenlenen Çiçek Festivali ilgilileri tarafından çok iyi bilinir ve takip edilir. Şehri ziyaret için bir diğer sebep de yaz boyu devam eden güneşli ve sıcak günler sebebiyle şehrin bir sayfiye yeri olarak kabul edilmesi. Kış aylarında ise sıcaklık genel olarak sıfırın altında ölçülüyor.

Central Stories Müze ve Sanat Galerisi ziyaretçilerin görülecek yerler listesinde mutlaka yer alıyor. The Orchard Garden da ilgi çekici durak noktalarından birisi. Özellikle çalılardan yapılmış labirentte çıkış yolu aramak oldukça keyifli.

Şehrin en çok turist çeken noktası ise Otaga Central Rail Trail adlı yol. Tam 150 kilometre uzunluğundaki bu yolda trekking yapılıyor, pedal çevriliyor ya da ata biniliyor. Her yıl on binden fazla insan yalnız başına veya turlar eşliğinde bu parkuru tamamlamak için geliyor.  Elbette tüm yolu bitirme zorunluluğu bulunmuyor. Ancak tamamen doğa içerisindeki bu yolun kısa bir mesafesini kat etmek ve sunduğu harika manzaranın tadını çıkarmak bile yeterli olabiliyor.

Her zaman bulamayacağınız değişik türdeki okyanus balıklarını ve kabuklularını taze taze yeme fırsatı da sunan Alexandra ziyaretçilerine ilk anda umulandan çok daha fazlasını vaat ediyor.

Alexandra Galeri

x