Alborg Otelleri Ara

En uygun Alborg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alborg otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Alborg Hakkında

Danimarka’nın kuzeyinde yer alan Aalborg, 1000 yıldan fazla tarihiyle ülkenin en eski kentlerinden birisidir. Başta Otuz Yıl Savaşları olmak üzere Avrupa tarihini etkileyen birçok olaya tanıklık eden şehir günümüzde tarihi meydanları, sayısız kafe ve restoranları ile gemi yapımı konusunda kazandığı haklı ünle anılır.

Göçmen Müzesi, Nordjyllands Sanat Müzesi ve gemi biçimindeki mezar taşalrıyla dikkat çeken Viking Mezarlığı şehirde dikkat çeken yerler arasındadır. Şehirde spor da en önemli faaliyetler arasındadır. Kentin başta kriket olmak üzere futbol, basketbol, hentbol gibi birçok spor dalında hem ülke hem de Avrupa çapında önemli başarılara sahiptir. Aalborg’a çocuklarınızla birlikte gelirseniz içinde sayıları hızla tükendiğinden koruma altına alınan hayvanların da bulunduğu hayvanat bahçesini ve Ulusal Tarih Müzesi’ni gezmeden ayrılmayın.

Danimarka’nın kuzeyinde yer alan konumuyla genellikle yıl boyu soğuk geçen bir iklimin hakim olduğu şehri ziyaret etmek için bahar aylarını tercih etmeniz daha rahat gezmenizi sağlayacaktır. Ancak kış mevsiminde de kentin ziyaretçilerini birçok farklı güzellikle karşıladığını unutmayın.

Alborg Galeri