Alamogordo Otelleri Ara

En uygun Alamogordo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alamogordo otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Alamogordo Hakkında

ABD’nin New Mexico Eyaleti’nde yer alan küçük bir yerleşim birimidir. Tularosa Havzası’nda konumlanmıştır ve doğusunda Sacramento Dağları sıralanmıştır. Otero Bölgesi’nin ticaret ve endüstri merkezidir. Alamogordo, ütretimden çok hizmet ve perakende sektörünün geliştiği, turizm sektörünün de gelişmekte olduğu bir kenttir.

Kent, 1898 yılında Charles Bishop Eddy tarafından kurulmuş ve demiryolu ağına bağlandıktan sonra hızla büyümüştür. Eddy, Alamogord’yu, geniş caddelere sahip, ağaçlarla çevrili sulama kanallarıyla tasarlamıştır. Şehre, İspanyolca’da ‘Büyük Kavak’ anlamını taşıyan günümüzdeki adını, Charles Bishop Eddy’nin kardeşi John Arthur Eddy vermiştir. ABD Ordusu’nun ilk nükleer denemesi olan Trinity Testi, 16 Temmuz 1945 yılında kent yakınlarındaki Jornado del Muerto Çölü’nde gerçekleştirilmiştir. Bu denemeden bir ay sonra Trinity Testi’nde kullanılan bomba, Japonya’nın Nagazaki Şehri üzerinde patlatılmıştır. Yine Alamgordo yakınlarında, NASA tarafından eğitim amaçlı kullanılan uzay mekiği iniş pisti ile çeşitli roket araştırmalarının yürütüldüğü White Sands Space Harbor ve geniş bir uçak filosuna ev sahipliği yapan Holloman Air Force Base gibi ABD’nin önemli askeri tesisleri bulunmaktadır.

Dünyanın en büyük alçı-kumul alanı olan White Sands Ulusal Anıtı ve Lucero Gölü, New Mexico Uzay Tarihi Müzesi, Oliver Lee Memorial State Park, Fame Uluslararası Space Hall, Oyuncak Tren Deposu ve Alamogordo Tarih Müzesi kentin başlıca turistik gezi noktalarıdır. Step iklimi etkisindeki şehir yıl boyunca az miktarda yağış almaktadır. White Sands Bölgesel Havaalanı kentin 7 km. güneybatısındadır.

Alamogordo Galeri