Akyurt Otelleri Ara

En uygun Akyurt otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Akyurt otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Akyurt Hakkında

Türkiye’nin başkenti Ankara’ya bağlı Akyurt, aynı zamanda şehir merkezine en uzak ilçelerden biri. Merkezle arasında 30 kilometreden fazla mesafe bulunan Akyurt, önceleri ‘’Ravlı’’ adıyla biliniyordu. Kalecik, Çubuk, Elmadağ ve Pursaklar gibi yerleşimlerle çevrili ilçe eskiden geniş ormanlık alanlardan meydana geliyordu. Günümüzde ise şehirdeki hamamların yakacak odun ihtiyacını karşılama amacıyla bu ormanların büyük bölümü tahrip edilmiş durumda. 25 ayrı mahalleden oluşan Akyurt’un nüfusu yaklaşık 32 bin civarında. Atatürk Mahallesi, Yıldırım Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi ve Beyazıt Mahallesi ise ilçenin önde gelen yerleşim bölgelerinden bazıları.

Yüzyıllara dayanan tarihi boyunca sayısız önemli olaya ev sahipliği yapan Akyurt’ta gerçekleşen Ankara Savaşı belki de bunların en ünlüsü. Osmanlı Padişahı Yıldırım Beyazıt ile Timur’u karşı karşıya getiren savaş, Akyurt’a hayli yakın bir alanda meydana geldi. İlçede tıpkı Ankara’nın diğer bölgelerinde olduğu gibi karasal iklim hüküm sürüyor. Akyurt ve civarına yapacağınız geziyi kışın soğuk günlerinde gerçekleştirmeyi planlıyorsanız, yanınıza soğuktan koruyacak kalın montunuzla kaşkol ve bere gibi eşyalarınızı muhakkak alın.  

Başkent Ankara’nın merkezinden Akyurt’a toplu taşımayla gelebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı’na indikten sonra Kızılay Meydanı’na kadar getiren otobüslere binebilir ve sonrasında Akyurt otobüslerinin kalkış noktasına gelerek ilçede bulunan Ankara otellerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merkezden Akyurt’a yapacağınız yolculuk normal koşullarda 1 saatten uzun sürmez. Ancak özellikle iş çıkışı saatinde ve trafiğin yoğun olduğu zamanlarda bu sürenin biraz daha uzayabileceğini anımsatmamız gerek.