Aksu Otelleri Ara

En uygun Aksu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Aksu otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Aksu Hakkında

Aksu, Antalya’nın merkez ilçeleri arasında, Antalya’ya 17 km uzaklıkta bulunur. ilçe doğal güzellikleri ve zengin tarihi ile yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettikleri yerlerin başında gelir. Aksu’da görmeniz gereken doğal güzelliklerin başında Kurşunlu Şelalesi yer alır. Oksijen deposu havası ve yemyeşil alanlarıyla piknik yapmak için oldukça elverişli olan Kurşunlu Şelalesi’nin çevresinde dinlenebilir ve bu doğal güzelliği seyredebilirsiniz. İlçede deneyimlemeniz gereken diğer doğal oluşumlar arasında, önemli su kaynaklarına sahip, dinlenme alanı olan Sorgun Yaylası ve yaylanın içinde yer alan Zindan Mağarası bulunur. Mağara bir de yer altı deresine sahip olmasıyla bilinir. Arkeolojik çalışmaların yürütüldüğü Zindan Mağarası, hem tarihi hem de kültürel açıdan Aksu’da mutlaka görülecekler arasında yer alır.

İlçe doğal güzellikleriyle olduğu kadar, tarihi zenginliği ile de ayrı bir öneme sahip. Aksu’nun en önemli tarihi yerlerinden biri olan Perge Antik Kenti ilçe sınırları içinde yer alır.  En büyük antik tiyatroya sahip olan antik kentin içinde, hipodrom, hamam ve Roma kapısı gibi yerleri gezebilirsiniz. Konaklama tesisleri bakımından da çeşitli seçeneklere sahip olan ilçede, kendinize uygun konaklama yerini rahatça belirleyebilirsiniz. Antalya otelleri arasında iyi bir alternatif olarak farklı bir bölge denemek isteyenlere önerilir. Aksu’ya, Antalya Havalimanı’ndan otobüs ve tur şirketlerinin araçlarıyla ulaşabilirsiniz.

Aksu Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 204,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.