Akçaabat Otelleri Ara

En uygun Akçaabat otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Akçaabat otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Akçaabat Hakkında

Akçaabat Hakkında

Trabzon şehrine bağlı Akçaabat ilçesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin son yıllarda sık sık ziyaret ettiği yerlerden biri haline geldi. Karadeniz’in muhteşem manzaralarını görmenin yanı sıra lezzetli Akçaabat köftelerini de tadacağınız bu gezinizde unutulmaz zamanlar geçireceksiniz. Özellikle yaz aylarında düzenlenen yayla şenlikleriyle binlerce insanı kendine çeken Akçaabat’ın en sevilen güzel yaylası ise Hıdırnebi Yaylası. Yayla turizminin önemli noktalarından biri olan Hıdırnebi Yaylası, her yıl temmuz ayında düzenlenen Orak Yedisi Şenliği’ne ev sahipliği yapıyor. Karadeniz’e özgü ahşap evlerde veya kamp alanlarında konaklayarak bu güzel yaylanın temiz havasının tadını çıkarabilirsiniz. Akçaabat ilçesinde yaz aylarında en çok ziyaret edilen yerlerden biri de kumsalları ve tertemiz deniziyle ilgi gören Mersin Bölgesi. Pek çok yazlığın ve konaklama tesisinin yer aldığı bu bölgede harika bir yaz tatili yapabilirsiniz.

Akçaabat’ın doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak için mutlaka uğramanız gereken bir yer olan Sera Gölü, ilçe merkezine sadece 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Bir heyelanda düşen kayaların dağ yamacını kapatmasıyla oluşan Sera Gölü, 200 metre derinliğe sahip ve yaz aylarında çevresindeki mesire alanları ile çok popüler. Burada muhteşem doğa fotoğrafları da çekebilirsiniz. Çalköy Mağarası da Akçaabat ilçe merkezine oldukça yakın olan başka bir doğal güzellik. Çalköy Mağarası içerisinde binlerce yılda oluşmuş sarkıtlar ve mağara gölleri göreceksiniz.

Akçaabat’ın keşfedilmeyi bekleyen pek çok tarihi güzelliği var. Selçuklu döneminde inşa edilen Akçakale, kesme taşlarla inşa edilmiş çok etkileyici bir tarihi yapı. Akçaabat’ın en güzel manzaralarını göreceğiniz Akçakale’de keyifli bir gezi yapabilirsiniz. Akçaabat’ın merkezindeki Orta Mahalle de Osmanlı döneminde inşa edilmiş pek çok güzel konakla sizi tarihte bir yolculuğa çıkaracak. Orta Mahalle’de bir yerel restoranda mola verip güzel manzara eşliğinde ünlü Akçaabat köftelerini tadabilirsiniz.

Akçaabat Galeri