Ajaccio Otelleri Ara

En uygun Ajaccio otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ajaccio otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ajaccio Hakkında

Fransa’nın Akdeniz’deki adası Korsika’nın başkenti olan Ajaccio, Napoleon Bonaparte’ın da doğduğu şehir. Kısmen İtalyanca konuşulan ve az da olsa İtalyan azınlığa ev sahipliği yapan şehir Fransa’nın en meşhur rose şaraplarının da üretildiği yer. Fransa’ya 390 kilometre açıkta bulunan adada Fransız ve İtalyan kültürünün karışımı farklı bir kültür ve dil yapısı oluşmuş durumda. Farklı bir aksanla Fransızca konuşan Ajacciolu halk İtalyanca konuşurken ise kullandıkları kelimenin zıddını ifade etmek için kullanıyor.

Yemek kültüründe de Akdeniz hakimiyeti olan şehrin en önemli özelliği ise yıl boyu ortalama 20 derecede seyreden sıcaklık. Havanın uygun olması nedeniyle nerdeyse 12 ay turizmin canlılığını yitirmediği şehirde özellikle St. Francois Plajı, Ajaccio Körfezi ve La Parata turistlerin en çok gittiği plajlar. Şehrin tarihi ve kültürel noktalarında ise çoğunlukla Napoleon’a ait alanlar bulunuyor.

Napoleon’un evi, kitap okumak için gittiği ve bu sebepten “İkinci ev” diye anılan sahil, Napoleon anıtı ve tarihi kaleler şehrin önemli ziyaret noktaları. Şehirdeki tek havalimanı da Napoleon’un adını taşıyor. Ajaccio körfezi kıyısındaki havalimanı şehre 7 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Şehirden havalimanına ulaşım ise otobüslerle sağlanıyor.

Ajaccio Galeri