Abuja Otelleri Ara

En uygun Abuja otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Abuja otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Abuja Hakkında

Nijerya’nın başkenti olan Abuja, ülkenin merkezinde yer alıyor. Abuja başkent olması için özel olarak planlanmış bir şehirdir. Şehirde dikkat çeken başlıca yerler ise Nijerya Ulusal Camisi, Nijerya Ulusal Hristiyan Merkezİ ve Abuja Stadyumu'dur. Abuja'nın en ilgi çekici yerlerinden birisi de Zuma Kayası. Yerliler tarafından kolayca tırmanılan bu kayaya yabancıların tırmanması oldukça zor. Yine de şehri ziyaret ettiğinizde şansınızı deneyebilirsiniz.

Kentte ulaşım Abuja Uluslararası Havaalanı ile sağlanıyor. Ülkenin çok kültürlü yapısı ve dinsel ayrılıkları göz önünde bulundurularak, ülke topluluklarına eşit görülebilen bir noktada başkent kurmak için öneriler sunulmuş ve eski başkent Lagos'da yaşanan nüfus patlaması ile bu süreç hızlanmıştır. Yeme kültürü olarak da değişiklik gösteren bu kentte özellikle balık ve deniz ürünleri tüketiliyor. Özellikle kurutulmuş balığın çok tüketildiği Abuja'da halkın başlıca besin kaynağının balık olduğu söylenebilir. Ayrıca kırmızı etle hazırlanan yemekleri ve bölgede yetişen sebze ve meyveleri de Abuja'da tatmanız mümkün.

Abuja'da yıl boyunca geçiş ikliminin özellikleri görülür. Mevsimler genelde ılık, nemli ve yağmurludur. Kurak dönemler de yaşanan Abuja'nın yağmurlu dönemi Nisan ayından başlayarak Ekim ayının sonlarına dek sürer. Kurak dönemlerde ise hava sıcaklığı 40 dereceyi bulabilir. Diğer zamanlarda bölgenin yüksek rakımı ve engebeli toprak yapısının da etkisiyle iklim yumuşar ve bolca yağış alır. Bu nedenle kenti gezerken şemsiyenizi yanınızdan ayırmamanızda fayda var.

Abuja Galeri